تعداد بازدید : ۱۸۷۰
کد خبر : ۲۰۷۱۵۷
آیا خیال سهامداران از ورشکستگی راحت شد!
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۲
شرکت پتروشیمی آبادان در ۹ ماهه سال مالی ۱۳۹۸ نیز به مانند مدت مشابه سال مالی گذشته، زیانی قابل توجه شناسایی و تا حدود بسیاری، خیال سهامداران را از ورشکستگی زودهنگام خود آسوده کرده است. استقراض از سهامداران کار دست شرکت داد.

نگاهی به مهترین نکات شاهکار

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، گزارش ۹ماهه حسابرسی نشده این پتروشیمی حاوی نکات جالبی بوده که در ۶ بند به آن‌ها اشاره خواهد شد.

نگاهی به ورشکستگی احتمالی
شرکت پتروشیمی آبادان در ۹ماهه سال مالی ۱۳۹۸ نیز به مانند مدت مشابه سال مالی گذشته، زیانی قابل توجه شناسایی و تا حدود بسیاری، خیال سهامداران را از ورشکستگی زودهنگام خود آسوده کرده است.
استقراض از سهامداران کار دست شرکت داد.

وضعیت بسیار نامطلوب سرمایه در گردش شرکت که کسری ۵.۰۹۷ میلیارد ریالی را در انتهای ۹ماهه نخست سال ۱۳۹۸ به ثبت رسانده که عمدتا به دلیل عدم توانایی شرکت در پرداخت بدهی‌های خود و استقراض از سهامداران عمده شرکت است.

کاهش فروش، گریبان این پتروشیمی شد
اگر چه با توجه به رشد قیمت دلار در سال اخیر موجب افزایش قیمت محصولات این شرکت شد، اما کاهش فروش در حدود ۲۳.۵۰۰ تنی محصولات، منجر به عدم رشد درآمد‌ها و کاهش در حدود ۲۱۰ میلیارد ریالی این سرفصل شرکت در این سال شده است.

محصول اصلی شرکت، آب شد
از دیگر نکات با اهمیت عملکرد ۹ ماهه سال مالی ۱۳۹۸ شرکت می‌توان به کاهش شدید مقادیر فروش pvc به عنوان اصلی‌ترین محصول شرکت اشاره داشت به طوریکه فروش ۲۹.۱۹۶ تنی این محصول در ۹ ماهه سال مالی ۱۳۹۷ به کمتر از ۵.۵۰۰ تن در مدتت مشابه سال مالی جاری تبدیل شده است.

استخدامات معنادار و هزینه‌های پرسنلی
افزایش بهای تمام شده کالای فروخته شده شرکت با وجود کاهش ۸۰ درصدی محصول اصلی شرکت بیش از ۲۰۰ میلیارد ریال افزایش داشته که ظاهرا بخش عمده‌ای از آن به دلیل هزینه‌های سنگین پرسنلی شرکت و استخدامات معنادار مدیران پیشین شرکت است.

نگاهی به مهترین نکات شاهکار

افزایش سرمایه یا توقف تولیدات بخاطر مستهلک بودن!
با توجه به گزارش طرح توجیهی افزایش سرمایه این شرکت در ماه‌های اخیر، در صورت عدم افزایش سرمایه سنگین این شرکت از محل مطالبات و آورده سهامداران، به زودی می‌بایست شاهد توقف کلی تولیدات شرکت به دلیل مستهلک بودن بیش از حد تجهیزات باشیم.

ناشناس
United States
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۳
با سلام
لطفا صورت مالی 9 ماهه را با سال قبل یعنی 9 ماهه 97 مقایسه کنید. در صورت مالی 9 ماهه 97 زیان خالص هر سهم 847 ریال درج شده و با بررسی صورت مالی 9 ماهه 98 به نظر عدد 152 ریال برای زیان خالص هر سهم در 9 ماهه 97 اشتباه درج گردیده و با توجه به برابری زیان پایه هر سهم با زیان خالص هر سهم در تجدید ارائه شده دوره منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹ و دوره منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ حسابرسی نشده ، زیان خالص باید همان 847 ریال درج می شد. که به اشتباه 152 ریال درج شده که همخوانی ندارد. پس لطفا بررسی و در صورت تایید اصلاح شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.