تعداد بازدید : ۳۱۹
کد خبر : ۲۰۷۱۶۲
حاشیه سود خالص ناچیز و در حد صفر؛
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
صف خرید در قیمت‌های بیش از ۸۸۰ تومانی برای سهمی که در ۹ ماهه نخست سال جاری تنها ۷ ریال سود محقق کرد.

گزارشی مایوس کننده از

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، متاسفانه همانگونه که از شرکت‌های زیرمجموعه خودروسازان بزرگ انتظار می‌رفت، کمک فنر ایندامین نیز که سال ۱۳۹۷ به ازای هر سهم ۳ ریال سود خالص محقق کرده بود در ۹ماهه سال ۱۳۹۸ با انتشار و شناسایی سودی حداقلی و ۷ ریالی به ازای هر سهم، سهامداران خود را وادار به اتخاذ تصمیمی جدی کرد.

علیرغم افزایش ۱۱۴ درصدی و بیش از ۱.۳۹۰ میلیارد ریالی جمع کل درآمد‌های این شرکت در ۹ماهه نخست سال مالی ۱۳۹۸، افزایش بهای تمام شده و هزینه‌های فروش، عمومی و اداری و همینطور سایر هزینه‌های عملیاتی موجب عدم شناسایی سود خالص چشمگیری از این شرکت شد.

گزارشی مایوس کننده از

از نکات قابل توجه صورت‌های مالی حسابرسی نشده این شرکت می‌توان به رشد بیش از ۱۵۰.۰۰۰ عددی کمک فنر‌های تیپ ۶۲ و بیش از ۱۰۵.۰۰۰ عددی کمک فنر‌های تیپ ۶۷ در مقایسه با ۹ ماهه سال مالی ۱۳۹۷ اشاره کرد.
از نکات نگران‌کننده گزارش منتشر شده این شرکت می‌توان به حاشیه سود خالص ناچیز و در حد صفر این شرکت اشاره داشت به نحوی که از مجموع ۲.۶۱۴ میلیارد ریال فروش شرکت تنها ۲.۰۹۵ میلیون ریال سود خالص در ۹ماهه ۱۳۹۸ محقق شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: