تعداد بازدید : ۳۷۸
کد خبر : ۲۰۷۲۳۰
۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۷

توضیحات سمات در مورد یک خبر

به گزارش بورس‌نیوز از فارس، شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه در توضیحات خبری که در خبرگزاری فارس منتشر شده و "بورس‌نیوز" در بخش دیگر رسانه‌ها انتشار داده توضیحاتی را ارائه کرده است.

متن این جوابیه به شرح زیر است: 

متاسفانه گزارش منتشر شده، بدبینانه‌ترین نوع نگاه در تحلیل فعالیت‌ها و صورت‌های مالی شرکت سپرده گذاری مرکزی بوده، اما از سوی دیگر نشان از شفافیت بی سابقه این شرکت در حوزه عملکردی است.

تخصیص سود بالاتر در حساب‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در دوره مالی شش ماهه منتهی به ۳۱شهریورماه ۱۳۹۸ عمدتا به دلیل رایزنی‌ها و مذاکراتی بوده که این شرکت با برخی از بانک‌ها انجام داده و موفق به دریافت سود‌های بالاتری شده که بانک‌ها در چارچوب مقررات و مصوبات خود قادر به پرداخت آن می‌باشند. مضافا اینکه حجم عملیات، دریافت و پرداخت‌های این شرکت در این مدت در حوزه‌های مختلف نسبت به سنوات گذشته بسیار گسترده بوده است.

شرکت سپرده گذاری مرکزی از بدو تاسیس، همواره خود را ملزم به رعایت تمامی قوانین، مقررات، دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌های سازمان بورس و اوراق بهادار و مراجع ذیصلاح نموده و در همین راستا، تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های این شرکت در چارچوب قوانین و مقررات انجام و مورد تایید حسابرس و بازرس قانونی شرکت بوده است.

همچنین این شرکت در راستای تحقق برنامه استراتژیک خود همچنان به افزایش سطح آموزش و ارتقای بهره وری پرسنل خدوم، متعهد، کارآمد و حرفه‌ای خود اهتمام می‌ورزد تا به اهداف و برنامه‌های راهبردی خود دست یابد.

از سوی دیگر افزایش هزینه‌های این شرکت به دلیل طراحی و راه اندازی سامانه‌ها و سیستم‌های جدید برای ارتقای فعالیت هایش همگام با استاندارد‌های بین المللی است، به طوری که قصد دارد به محور توسعه بازار سرمایه تبدیل شود.

درآمد‌های حاصل از اجرای پروژه سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) نیز صرف طراحی، به روز رسانی، توسعه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، پشتیبانی و پاسخگویی به نیازمندی‌های این سامانه می‌شود تا این سامانه قابلیت سرویس دهی به ۱۰۰ میلیون نفر کاربر ایرانی و غیر ایرانی را داشته باشد.

در مجموع این شرکت از نقد‌ها و انتقاد‌های سازنده و منصفانه رسانه‌ها و اهالی بازار سرمایه برای پیشبرد برنامه‌های استراتژیک خود استقبال می‌کند و امیدوار است بتواند به نحو مطلوب مسئولیت‌ها و وظایف خود را در این بازار ایفا کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: