تعداد بازدید : ۱۲۱۴
کد خبر : ۲۰۷۳۵۴
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به بی تدبیری هایی که آب به آسیاب دشمن ریخت و...


به گزارش بورس نیوز، کار هر رسانه ای شفاف سازی و افشای واقعیت ها است، مشروط بر آنکه پشت هر برنامه و تحلیل و ادعایی، سندی هم موجود باشد. هفته گذشته، صدا و سیما در اقدامی کاملا عجیب میهمان کارشناسی بود که خیلی صریح از آلودگی شیرهای خوراکی به سم آفلاتوکسین و سرطان زا بودن محصولات لبنی سخن گفت. مجری هم تاکید کرد که لطفا فعلا شیر نخورید!
اما تبعات این اظهار نظر فقط صنعت لبنی کشور و سرانه مصرف لبنیات در ایران را تهدید نکرد؛ بلکه آبروی محصولات لبنی ایران را هم برد. هنوز جنجال صادرات فرآورده های نفتی کم کیفیت تمام نشده، فیلم اظهار نظر کارشناس در رسانه ملی، در کشورهای همسایه مان دست به دست می چرخد و رقبای ترک و سعودی هم با اشاره به همین فیلم، محصولات ایرانی را می کوبند تا بازار صادراتی را از آن خود کنند! این ها دیگر کار دشمن نیست و در شرایط تحریم چنین گوهر افشانی هایی جز از دست دادن همین درآمد ارزی محدود و آب در آسیاب دشمن ریختن، ثمره ای ندارد.

 

بی تدبیری مدیران زیر سایه شعار خودکفایی

البته این روزها خیلی ها هستند که شعار خودکفایی سر می دهند و تیشه به ریشه صنعت ایران می زنند. یک نمونه دیگر، پیشنهاد واردات اتوبوس از خارج از کشور است! نه فقط آنقدر عرصه را بر تولیدکنندگان تنگ کردیم که تولیدات شان روی دست شان باد کرده، بلکه اشتغال را هم نشانه گرفته ایم. به نظر کارشناسان واردات هر یک دستگاه اتوبوس، اشتغال یک نفر_سال را از بین خواهد برد. دوستان قصد واردات ۱۵۰۰ اتوبوس دارند و باید به حال ۱۵۰۰ خانواری که با این بی تدبیری ضربه خواهند خورد، خون گریست.

نمونه دیگر بی تدبیری، بلایی است که بر سر دو شرکت شوینده قدیمی مان آوردیم. دو برند «تولی پرس» و «داروگر» نزدیک به یک قرن قدمت دارند و آن زمان که این دو برند، شهره هر کوی و برزن بود؛ در کشورهای همسایه با شتر تردد می کردند. حالا دنیا در صنعت شوینده به کجا رسیده و برندهای شوینده ما به کجا؟! این دو شرکت حتی زحمت جواب تلفن دادن به خودشان نمی دهند و گویا مدیران جدید این شرکت بیش از آنکه در اندیشه تولید باشند، به فکر نقد کردن زمین کارخانه هستند.

 

مدیر گران قیمت آغازاده چادری در تدارک بورسی شدن 

گویا یکی از هلدینگ های سرمایه گذاری که در تدارک ورود به بازار سرمایه هم هست مدیر مالی آغازاده چادری را که هنوز مهر محکومیتش خشک نشده، استخدام کرده؛ آن هم با حقوق ماهیانه ۳۰ میلیون تومان! امیدواریم این استخدام و این رقم حقوق به خاطر هنر مدیرمالی محترم در سرپوش گذاشتن بر تخلفات مالی نبوده باشد!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.