تعداد بازدید : ۲۷۹
کد خبر : ۲۰۷۵۴۳
مدیر عامل بانک ایران زمین:
۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۵
مدیرعامل بانک ایران زمین، با اشاره به موضوع فعال سازی رمز‌های پویا برای ارتقاء امنیت در تراکنش‌های بدون کارت گفت: موضوع امنیت یکی از شاخص‌های مهم اعتماد مشتریان به بانک خود است، و تلاش‌های بانک مرکزی و بانک‌ها در راستای معرفی رمز‌های پویا هم، در همین راستا تعریف شده است.

به گزارش بورس نیوز، عبدالمجید پورسعید مدیرعامل این بانک در خصوص نگرانی‌های ایجاد شده در جامعه در مورد امنیت تراکنش‌های بانکی اظهار داشت: در دنیای امروز مجرمان سایبری در حال استفاده از روش‌های پیچیده‌ای برای سوء استفاده از مشتریان بانک‌ها هستند و در مقابل بانک‌ها نیز همواره در حال ارتقای سیستم‌های خود و همچنین معرفی روش‌های جدید امنیتی به مشتریان خود هستند.

پورسعید افزود: یکی از روش‌های جدیدی که بانک‌های کشور در حال حاضر به مشتریان خود عرضه کرده اند، استفاده از رمز‌های پویا است، که مشتریان می‌توانند با مراجعه به شعب بانک‌ها و یا با استفاده از روش‌هایی که توسط بانک‌ها معرفی شده از این امکان استفاده کنند.

مدیر عامل بانک ایران زمین، شتاب رشد در ابزار‌ها و اپلیکیشن‌های دیجیتال را از چالش‌های امنیتی عنوان کرد و افزود: امروز ترکیبی از برنامه‌های پرداخت از طریق بانکها، فین تک‌ها و استارتاپ‌ها در اختیار مشتریان قرار گرفت که گاهاً مشتری بدون در نظر گرفتن مباحث امنیتی اقدام به نصب این برنامه‌ها از منابع غیر قابل اعتماد می‌کند و این امر ریسک سرقت اطلاعات را افزایش می‌دهد، موجب دسترسی سارقین به اطلاعات مهم بانکی مشتریان می‌شود.

وی با اشاره به روش‌های مختلفی که می‌توان امنیت پرداخت‌های اینترنتی را افزایش داد گفت: حفظ اطلاعات بانکی اولین گام در جهت جلوگیری از سوء استفاده‌های بانکی است. همچنین رمز‌های پویا که اخیرا به مشتریان بانکی از سوی بانک‌ها عرضه شده نیز روش دیگری است که امنیت را افزایش و دست سارقین را ازحساب‌های بانکی کوتاه می‌کند.

پورسعید افزود: برای مقابله با این تهدید‌های دائم، بانک‌ها و موسسات مالی همواره الگو‌های جدیدی را برای امنیت مشتریان خود ارائه می‌کنند. مطمئنا رمز‌های پویا در آینده با توجه به نیاز‌های شبکه بانکی و مشتریان و تهدید‌های جدید توسعه خواهد یافت.

وی در پایان از مشتریان محترم در خواست نمود به جهت ارتقاء امنیت هرچه سریعتر نسبت به نصب و راه اندازی رمز‌های پویای خود اقدام کنند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: