تعداد بازدید : ۷۹۷
کد خبر : ۲۰۷۷۷۴
کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
با توجه به افزایش نرخ دلار نیمایی احتمال می‌رود در بهمن ماه گزارش‌های خوبی از عملکرد شرکت‌ها منتشر شود.
افزایش دلار نیمایی امری موثر بر رشد دوباره پتروشیمی‌ها
 
 
امیر سیاحی، مدیرمعاملات کارگزاری آریا نوین در بررسی وضعیت پتروشیمی‌ها به بورس نیوز گفت:گزارش‌های ارسالی این گروه در وضعیت مطلوبی قرار نداشته است.

وی ادامه داد: باید منتظر گزارش‌های بهمن ماه این حوزه بود، اما با افزایش نرخ دلار، پیش بینی می‌شود گزارش‌های دی ماه نسبت به گزارش نه ماهه این شرکت‌ها در وضعیت بهتری بوده و شاهد رشد دوباره این گروه باشیم.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به منفی شدن بازار بر حوزه پتروشیمی عنوان کرد: افزایش نرخ دلار نیمایی می‌تواند امری موثر بر رشد و توجه مجدد بازار به این گروه باشد.

سیاحی در خصوص تاثیر تحریم‌ها بر صنعت فولاد اظهار داشت: تحریم‌های اعمال شده کم نیستند، اما به نظر نمی‌رسد که تحریم‌های جدید عاملی بر کاهش این حوزه باشد. 

وی به فروش داخلی این حوزه اشاره کرد و افزود: همچنان فروش داخلی در این حوزه برقرار بوده و باید صبر کرد تا روند اعمال تحریم‌های جدید مشخص شود.
 
افزایش دلار نیمایی امری موثر بر رشد دوباره پتروشیمی‌ها
 

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: اگر تحریم‌ها به شکلی باشد که صادرات به صورت کلی قطع شود قطعا تاثیرات بسیاری به همراه خواهد داشت اما؛ تاکنون در هر حالت صادرات به شکلی انجام می‌شده و به مرحله صفر شدن نخواهیم رسید. 

سیاحی از فعالیت شرکت‌های فولادی در داخل کشور سخن گفت و افزود: تحریم‌ها در این بخش از فعالیت فولادی‌ها تاثیر کمی داشته و این حوزه می‌تواند همچنان رشد خود را ادامه دهد، البته افزایش نرخ نیز سودآوری را به همراه خواهد داشت.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: