تعداد بازدید : ۳۵۷۶
کد خبر : ۲۰۷۹۶۵
کارشناس بازار سرمایه درگفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
پول وارد بورس شده وبازار در رونق به سر می‌برد. پمپاژ این حجم نقدینگی سهم‌های مختلف را وارد صف خرید کرده اما؛ این موضوع نباید ادامه دار باشد چرا که عواقب خطرناکی به همراه خواهد داشت.
 
عواقب خطرناک پمپاژ
 
حمید مرتضی کوشکی، مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در تحلیل بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: واقعیت این است بخش مهمی از بازار بالاتر از ارزش خود معامله می‌شود.

وی به دلایل این امر اشاره کرد و افزود: ارزندگی ماشین آلات، ارزندگی تجهیزات، پتانسیل‌های تجدید ارزیابی و .. را می‌توان از دلایل این معاملات عنوان کرد که همه این موارد جز متدولوژی ارزشیابی شرکت‌ها به شمار می‌روند اما؛ معیار‌های ارزشیابی نبوده و در اولویت‌های بعدی باید قرار بگیرند.

کوشکی یکی از نکات داغ بازار را چشم انداز صعودی نرخ عرضه عنوان و اضافه کرد: یکی دیگر از نکات بازار را می‌توان "عزم دولت برای ورود پول به بازار سرمایه" دانست. در حال حاضر بسیاری از افراد سرشناس کد معاملاتی خود را دریافت کرده اند که نشان از توسعه فرهنگ سرمایه گذاری است.

این کارشناس بازار سرمایه در این میان به نکته‌ای قابل توجه اشاره کرد و گفت:همگام با توسعه فرهنگ سرمایه گذاری، شیوه‌های درست آن نیز گسترش یافته و اگر این اتفاق رقم نخورد به ضرر بازار سرمایه و اقتصاد خواهدبود. 

کوشکی ضمن اشاره به نقدینگی در جریان بازار سرمایه خاطر نشان کرد: پول وارد بورس شده وبازار در رونق به سر می‌برد. پمپاژ این حجم نقدینگی سهم‌های مختلف را وارد صف خرید کرده اما؛ این موضوع نباید ادامه دار باشد چرا که عواقب خطرناکی به همراه خواهد داشت.

مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار توصیه کرد: بسیاری از شرکت‌ها دلایل رشدی بغیر از سودآوری و جریانات نقدی دارند بنابراین لازم است که سهامداران این امر را در تصمیمات خود دخیل کرده و صورت داشتن تصمیم به خرید در خصوص شرکت‌هایی غیر از فاکتور‌های سودآوری، تخصیص بهینه از سرمایه را داشته و ریسک زیادی نکنند. 

وی خاطر نشان کرد: تا زمانی که چشم انداز صعودی دلار و عزم برای ورود پول بیشتر به بورس وجود دارد، بازار سرمایه نیز رشد خود را ادامه خواهد داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.