تعداد بازدید : ۳۸۳۹
کد خبر : ۲۰۷۹۶۵
کارشناس بازار سرمایه درگفت و گو با بورس نیوز مطرح کرد:
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
پول وارد بورس شده وبازار در رونق به سر می‌برد. پمپاژ این حجم نقدینگی سهم‌های مختلف را وارد صف خرید کرده اما؛ این موضوع نباید ادامه دار باشد چرا که عواقب خطرناکی به همراه خواهد داشت.
 
عواقب خطرناک پمپاژ
 
حمید مرتضی کوشکی، مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار در تحلیل بازار سرمایه به خبرنگار بورس نیوز گفت: واقعیت این است بخش مهمی از بازار بالاتر از ارزش خود معامله می‌شود.

وی به دلایل این امر اشاره کرد و افزود: ارزندگی ماشین آلات، ارزندگی تجهیزات، پتانسیل‌های تجدید ارزیابی و .. را می‌توان از دلایل این معاملات عنوان کرد که همه این موارد جز متدولوژی ارزشیابی شرکت‌ها به شمار می‌روند اما؛ معیار‌های ارزشیابی نبوده و در اولویت‌های بعدی باید قرار بگیرند.

کوشکی یکی از نکات داغ بازار را چشم انداز صعودی نرخ عرضه عنوان و اضافه کرد: یکی دیگر از نکات بازار را می‌توان "عزم دولت برای ورود پول به بازار سرمایه" دانست. در حال حاضر بسیاری از افراد سرشناس کد معاملاتی خود را دریافت کرده اند که نشان از توسعه فرهنگ سرمایه گذاری است.

این کارشناس بازار سرمایه در این میان به نکته‌ای قابل توجه اشاره کرد و گفت:همگام با توسعه فرهنگ سرمایه گذاری، شیوه‌های درست آن نیز گسترش یافته و اگر این اتفاق رقم نخورد به ضرر بازار سرمایه و اقتصاد خواهدبود. 

کوشکی ضمن اشاره به نقدینگی در جریان بازار سرمایه خاطر نشان کرد: پول وارد بورس شده وبازار در رونق به سر می‌برد. پمپاژ این حجم نقدینگی سهم‌های مختلف را وارد صف خرید کرده اما؛ این موضوع نباید ادامه دار باشد چرا که عواقب خطرناکی به همراه خواهد داشت.

مدیر تحلیل گروه مالی اقتصاد بیدار توصیه کرد: بسیاری از شرکت‌ها دلایل رشدی بغیر از سودآوری و جریانات نقدی دارند بنابراین لازم است که سهامداران این امر را در تصمیمات خود دخیل کرده و صورت داشتن تصمیم به خرید در خصوص شرکت‌هایی غیر از فاکتور‌های سودآوری، تخصیص بهینه از سرمایه را داشته و ریسک زیادی نکنند. 

وی خاطر نشان کرد: تا زمانی که چشم انداز صعودی دلار و عزم برای ورود پول بیشتر به بورس وجود دارد، بازار سرمایه نیز رشد خود را ادامه خواهد داد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: