تعداد بازدید : ۲۳۲۹
کد خبر : ۲۰۷۹۹۰
ساعت پنج و نیم عصر؛
۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به سکوت رییس در خواستگاری و آژیرکشی در ترکیه و...

به گزارش بورس نیوز، رکوردشکنی های بورس تهران ادامه دارد و امروز بیش از ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در این عرضه مشارکت داشتند! اما اینکه با این حجم از عطش سهامداران چرا عرضه های اولیه بازار رونقی ندارد خود جای سوال دارد. بازار سرمایه ما به قیف بر عکسی تبدیل شده که در زمان پذیرش شرکت ها آنها را از هفت خوان رستم می گذرانیم و بعد دیگر کاری نداریم که با سرمایه های مردم چه می کنند و چقدر زیان می سازند! کاش کمی از این حساسیت در مورد بعضی شرکت های سراسر مشکل دار، به کار گرفته می شد و در مقابل، ورود شرکت های سودساز و شفاف را به بازار سرمایه تسهیل می کردیم.

 

نمک بر زخم بیماران خاص
بررسی اعداد و ارقام بخش بهداشت و درمان لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ نشان می‌دهد به‌رغم اینکه اغلب داروهای بیماران خاص داروهای وارداتی بوده و قیمت آنها با تغییرات نرخ ارز به‌طور قابل‌توجهی افزایش یافته؛ اما دولت در لایحه بودجه سال آینده بودجه یارانه دارویی این بیماران را ۲۵ درصد کاهش داده است. کاش عرصه را بر هموطنانی که نصیب شان از زندگی، درد و رنج است و بس، بیش از این تنگ نکنیم...

 

سکوت در جواب خواستگار

نایب رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و آلمان گفته اگر یک کارگر ایرانی به خواستگاری دخترم بیاید، سکوت می کنم! اگرچه ایشان این جمله را در مقام دلسوزی برای کارگران مطرح کرده اند؛ اما به ایشان بگوئید اصلا نگران نباشید که تجربه چند دهه زندگی در این مملکت نشان داده که نه فقط فرزندان بلکه عروس و داماد و... مسوولان کشوری ما هم هر یک به نان و نوایی رسیده اند و هیچ یک دغدغه نان شب ندارند.

 

آژیرکشی در ترکیه

امروز یک خبر عجیب هم شنیدیم؛ دستگیری «تتلو» خواننده زیرزمینی، معتاد به قرص های روانگردان و البته حامی یکی از کاندیداهای دوره دوازدهم ریاست جمهوری توسط پلیس ترکیه و به درخواست پلیس اینترپل ایران! در اینکه اگر کسی خطایی کرده باید مجازات شود، شکی نیست؛ اما معلوم نیست این همه پلیس بازی چرا برای دستگیری دزدان و اختلاس گران کلان صورت نمی گیرد که اختلاس گران گردن کلفت، در کازینوهای ونکوور و تورنتو دانس ندهند و به بیچارگی مردم، نخندند؟!

شنیده ها و شایعات امروز (فقط جهت اطلاع بوده و مورد تایید نیست)

احتمال افزایش سرمایه 400 درصدی حکشتی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها( کشتی های در اختیار شرکت) در آینده نزدیک

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: