تعداد بازدید : ۲۷۲۷
کد خبر : ۲۰۸۲۲۴
۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۲
فولاد خوزستان در دومین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین (اینوماین) و اولین رویداد ارائه نیاز‌های فناورانه معدن و صنایع معدنی با هدف ارزیابی، انتخاب و حمایت از تجاری سازی ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در حوزه صنعت و معدن حضور یافت.

به گزارش بورس نیوز، این شرکت بزرگ فولادی همراه با ۷ شرکت صنعتی و معدنی برای نخستین بار در کنار ۷۰ شرکت دانش بنیان به مدت سه روز از ۵ الی ۷ بهمن‌ماه ۹۸ در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در تحقق همگرایی صنعت و تحقیق و پژوهش مشارکت نمود.

خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت، محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران، علی محمدی مدیرعامل و محمد مهدی مومن زاده عضو هیات مدیره فولاد خوزستان، نمایندگان شرکت‌های صنعتی و دانش بنیان از غرفه فولاد خوزستان در این جشنواره بازدید نمودند.

ایده های ارزش آفرین

خداداد غریب پور، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در دومین جشنواره اینوماین اظهار داشت: این روز‌ها شاهد رویداد‌های مهمی در بخش معدن و صنایع معدنی هستیم. برای ما معدنی ها، باعث افتخار است که یکی از ۴ رشته نخست دانشگاه تهران رشته معدن بود. گفتگو‌های استراتژیک از اهداف استراتژیک بسیار مهم‌تر است. خلاء موجود در بخش معدن و صنایع معدنی به دلیل عدم گفتگو‌های استراتژیک است. در سال گذشته ۱۳۰ ایده و امسال شاهد ۴۰۰ ایده در این جشنواره بوده ایم.

وی افزود: در این جشنواره به دنبال نشست‌ها و گفتگو‌های استراتژیک هستیم و به دنبال هم آفرینی ارزش می‌باشیم. دولت باید شتاب دهنده باشد و مسیر رشد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان را فراهم کند. سازمان ایمیدرو بین صنعت و دانشگاه قرار می‌گیرد و این ارتباط را رونق می‌دهد.

غریب‌پور در ادامه تصریح نمود: ایده و دانش زمانی وضع موجود را به مطلوب تبدیل می‌کند که هم آفرینی موجود باشد. سال جاری در بُعد پژوهش ۲۰ طرح تحقیقاتی که عمدتا در مسائل زیست محیطی است تعریف شد. ظرفیت آموزشی در ایمیدرو، ۲ برابر و ظرفیت پژوهشی آن ۵۰ برابر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اینوماین امسال تحت حمایت شرکت‌های بزرگ است و نشست‌های متعدد به همراه برگزاری نمایشگاه در این جشنواره برگزار شد و قطعا این ایده‌ها رها نخواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد: یکی از نکات مهم این دوره از جشنواره اینوماین، ایجاد دبیرخانه دائمی است که همین امر شبکه‌سازی را ایجاد خواهد کرد.

غریب‌پور تاکید داشت: ۱۷۰ نیاز را از صنایع کشور گرفته‌ایم که ۲۰ نیاز به صورت پژوهشی درآمده است.
وی افزود: ۵ ایده از ۱۵ ایده برگزیده جشنواره اینوماین توسط ایمیدرو حمایت خواهد شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: ایمیدرو در بخش پژوهشی، رشد ۱۰۰ درصدی داشته است. ما به دنبال پایان‌نامه‌هایی هستیم که نیاز صنعت کشور را حل کند و از چنین پایان‌نامه‌هایی حمایت همه جانبه خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: ما باید از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها استفاده کنیم چرا که ایده‌های علمی دانشگاه‌ها کارگشا و خلاق است. همچنین ما به دنبال راه‌های نوین اکتشاف و بهره‌وری هستیم و دانشگاه می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند.

برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت در دومین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین (اینوماین) اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت ۳۴ پروژه را در ۷ محور تعریف کرده که ۲ پروژه در حوزه معاونت آموزش، پژوهش و فناوری است.

وی ادامه داد: ۴ محور نیز به توسعه فناوری و شرکت‌های دانش بنیان با تغییر رویکرد از مونتاژکاری به نوآوری اشاره دارد.

قبادیان با اشاره به دلایل نیاز ارتباط صنعت و دانشگاه، تصریح کرد: از جمله این دلایل، تحریم بودن صنعت است و اگر هم صنعت تحریم نبود، با توجه به فاصله ارزش دلار با ریال، برای صنعت گر صرفه اقتصادی ندارد تا تکنولوژی را از خارج وارد کند.

وی تاکید داشت: دانشگاه به صنعت نیاز دارد چرا که دولت نمی‌تواند هزینه‌های دانشگاه و استاد را تامین کند و درنتیجه دانشگاه باید خود به فکر درآمدزایی باشد.

قبادیان با اشاره به سامانه تاپ، گفت: از ۷۷ هزار واحد صنعتی، معدنی و تجاری، قرار بود امسال ۴ هزار واحد در این سامانه ثبت نام و نیاز‌های خود را در پایان نامه‌های دانشجویی تعریف کنند، اما تا امروز این عدد به ۸ هزار واحد رسیده است.

وی افزود: محاسبه کردیم ۳ هزار پروژه در این سامانه داشته باشیم، اما اکنون به ۴ هزار پروژه رسیده است.

معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اکنون بهترین شرایط برای مشارکت صنعت و دانشگاه است، اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد سال ۹۷، حدود ۴۳ میلیارد دلار کالا و فناوری وارد شد.

وی ادامه داد: از این میزان، ۱۰ میلیارد دلار مربوط به صنعت، معدن و تجارت و یک مورد در حوزه معدن و صنایع معدنی (الکترود گرافیتی به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار) بوده است.

قبادیان گفت: دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها وارد عرصه شده و برای این ۱۰ میلیارد دلار، ایده دهند و شرکت‌های بزرگ و ایمیدرو نیز بودجه آن را تامین می‌کنند.

غلامرضا ملاطاهری معاون آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو اظهار داشت: این دوره یک تفاوت اساسی با دوره قبلی دارد و آن هم ورود شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی در این رویداد است؛ این شرکت‌ها در داوری ایده‌ها نیز نقش اساسی ایفا می‌کنند. به دلیل اینکه شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی در فرآیند اجرایی جشنواره دخیل شده‌اند، در نهایت نیز از ایده‌های برگزیده بهره خواهند بود.

وی ابراز امیدواری نمود: به طور سالانه برای پروژه‌های تقاضا محوری که از جانب صنعت دریافت می‌کنیم نیز پاسخ‌های مطلوب را داشته باشیم.

در جشنواره یاد شده، ابراهیم دادرس مدیر تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی و کامران طاهر رئیس تحقیق و توسعه فولاد خوزستان در کنفرانسی به ارائه نیازمندی‌های فناورانه در زمینه تحقیقاتی و پژوهشی و بخشی از تجهیزات مورد نیاز این شرکت برای بومی سازی، به ارائه توضیح پرداختند.

ابراهیم دادرس مدیر تحقیقات، تکنولوژی و بهینه‌سازی فولاد خوزستان در حاشیه این جشنواره در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی اظهار داشت: هدف از برگزاری جشنواره اینوماین، ارزیابی، انتخاب و حمایت از تجاری سازی ایده‌های خلاقانه و نوآورانه در حوزه صنعت و معدن است.

وی افزود: فولاد خوزستان از سال‌های گذشته در حوزه‌های بومی‌سازی قطعات و تجهیزات، تحقیقات و پژوهش در بخش صنایع معدنی، به نتایج درخشانی دست یافته است.

دادرس تصریح نمود: در این نمایشگاه، با شرکت‌های دانش بنیان، برای انجام پروژه‌های تحقیقاتی که در حوزه فولاد ارزبری دارند، تفاهم نامه امضا کردیم.

مدیر تحقیقات، تکنولوژی و بهینه سازی ابراز امیدواری نمود، با انجام مذاکرات میان شرکت فولاد خوزستان و شرکت‌های دانش‌بنیان تامین کننده، قدم‌های مثبتی برداشته شود و بستر مناسبی برای همکاری دو جانبه در راستای توسعه فن آوری صنعت فولاد، با حمایت‌های دولت ایجاد شود.

دادرس در پایان خاطرنشان کرد: شرکت فولاد خوزستان، یکی از حامیان این جشنواره است و با دستور مهندس محمدی مدیرعامل، حمایت ویژه‌ای از ایده‌های نوآورانه دارد.

میر عابدی دبیر اجرایی دومین جشنواره اینوماین در مراسم اختتامیه گفت: موسسه یونیدرو با ماموریت انجام فعالیت پژوهشی در حوزه معدن و صنایع معدنی شکل گرفت.

وی افزود: هدف ما توسعه و بهره‌وری، ارائه خدمات مشاوره در بخش معدن و صنایع معدنی است.

میر عابدی ادامه داد: هدف دیگر ما فراهم سازی فرصتی برای ایده‌های نو و دانش‌بنیان ذیل تجاری‌سازی آن‌هاست. برگزاری مسابقه ایده به جهت استقرار برخی از ایده‌های منتخب در مرکز نوآوری ایمیدرو بود که در این میان حدود ۱۵ طرح برگزیده شدند.

وی اظهار داشت: همچنین حدود ۷۰۰ ایده دانش‌بنیان در حوزه معدن و صنایع معدن شناسایی شد. امیدوار هستیم ذیل این برنامه قرارداد‌های خوبی میان صنایع و ایده‌های دانش بنیان منعقد شود.

محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران در مراسم اختتامیه جشنواره اینوماین گفت: رویداد اینوماین یک رویداد ارزشمند و مهم در سطح ملی است.

وی اظهار داشت: ایده اینوماین ماحصل فکر خلاق مرحوم شمس‌الدین وهابی است. ما به دنبال توسعه کشور و به تبع آن افزایش رضایت مردم هستیم.

رئیس دانشگاه تهران عنوان کرد: کشور‌های پیشرفته دائما در حال ایجاد ارزش افزوده هستند که ما نیز باید این امر را جدی بگیریم. کشوری که در حوزه اقتصاد نتواند استقلال خود را حفظ کند بدون تردید در سایر بخش‌ها هم با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد شد. توجه به دانشگاه‌ها که رویکرد علمی دارد می‌تواند گره مشکلات اقتصادی و تولیدی کشور را باز نماید.


به گزارش خبرنگار روابط عمومی، در روز پایانی جشنواره، نمایندگان شرکت‌های فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، فولاد خراسان و ذوب آهن در نشستی با محمد مهدی میرعابدی دبیر اجرایی جشنواره اینوماین، نقطه نظرات خود را درباه‌ی برگزاری جشنواره بیان کردند.

گفتنی است، مدیران و کارشناسان حاضر در غرفه شرکت فولاد خوزستان، ۵ لغایت ۷ بهمن‌ماه ۹۸ از ساعت ۹ الی ۱۷ پاسخ‌گوی بازدیدکنندگان بودند.

این گزارش حاکی است، در اختتامیه این جشنواره، تندیس دومین جشنواره ایده‌های ارزش آفرین و اولین رویداد ارائه نیاز‌های فناورانه معدن و صنایع معدنی به پاس حمایت فولاد خوزستان از طرح‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین جوایز ۱۵ ایده برتر دومین جشنواره اینوماین با حضور خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو، برات قبادیان معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صمت، علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان، محمود نیلی احمد آبادی رئیس دانشگاه تهران و سایر مسئولان به برگزیدگان این جشنواره اهدا شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: