کد خبر : ۲۰۸۴۵۸
ثبات نسبی سودآوری این بیمه‌ای در عملکرد ۹ ماهه ثبت شد؛
۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶
ر اساس صورت‌های مالی ۹ ماهه و صورت سود و زیان شرکت، در بخش سایر درآمد‌های غیربیمه‌ای شاهد شناسایی مبلغ ۲۹۵ میلیارد ریال درآمد می‌باشیم. این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کسب سود ۲۷۵ ریالی به ازای هر سهم

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بیمه معلم در دوره ۹ ماهه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت، سود خالص ۴۱۱ میلیارد و ۹۱۲ میلیون ریالی را محقق کرده است.

در بخش درآمد‌های عملیاتی شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی درآمد‌های عملیاتی شرکت نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم و این شرکت در دوره ۹ ماهه، موفق به صدور بیش از ۱۷ هزار و ۷۴۵ میلیارد ریال حق بیمه شده است.

با این حال، سود ناخالص فعالیت‌های بیمه‌ای این شرکت قبل از محاسبه سود سرمایه‌گذاری‌های آن به ۴۵۱ میلیارد ریال محدود شده است؛ همچنین درآمد سرمایه‌گذاری شرکت از محل منابع ذخایر فنی با ۴۴درصد افزایش به ۷۵۸ میلیارد ریال رسید.

سود عملیاتی شرکت کاهش ۵۱درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد که دلیل اصلی آن افزایش سنگین هزینه‌های فروش، عمومی و اداری شرکت بوده که با بیش از ۴۴ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۱.۱۹۵ میلیارد ریال رسیده است و لزوم مدیریت بیشتر شرکت در این خصوص را برجسته می‌سازد.

برپایه این گزارش، بر اساس صورت‌های مالی ۹ ماهه و صورت سود و زیان شرکت، در بخش سایر درآمد‌های غیربیمه‌ای شاهد شناسایی مبلغ ۲۹۵ میلیارد ریال درآمد می‌باشیم. این میزان درآمد نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به این ترتیب سود خالص شرکت در این دوره به میزان ۲۷۵ ریال به ازای هر سهم (سرمایه فعلی شرکت ۱.۵۰۰ میلیارد ریال است)، محقق و شناسایی شده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "سابیک" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی شرکت سیمان آبیک در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: