کد خبر : ۲۰۸۹۲۶
۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۰۶
فرمایشات امروز رهبر معظم انقلاب درباره طرح آمریکائی معامله قرن و انتخابات مجلس شورای اسلامی در رسانه‌های خارجی با بازتاب وسیعی مواجه بود.

به گزارش بورس نیوز، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته مجلس، حضور پرشور و آگاهانه همه مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هرکس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ظهور برسد.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به رونمایی زورگویان و سرگردنه‌بگیران آمریکایی از طرح موسوم به معامله قرن گفتند: آمریکایی‌ها دلشان را خوش کرده‌اند که با گذاشتن اسم بزرگ، طرحشان علیه ملت فلسطین موفق شود در حالی که این کار آنها احمقانه و خبیثانه است و از همین شروع قضیه به ضررشان تمام شده است. این کار قطعاً به نتیجه نخواهد رسید، بنابراین رفت‌وآمد و هزینه کردن برای آن و جنجال به‌راه انداختن و رونمایی از آن کاری احمقانه است.

ایشان طرح موسوم به معامله قرن را نشانه آشکاری از دغلکاری آمریکایی‌ها خواندند و گفتند: آمریکایی‌ها با صهیونیست‌ها درباره چیزی معامله کرده‌اند که متعلق به آنها نیست. فلسطین از آنِ فلسطینی‌ها و تصمیم‌گیری درباره آن مختص آنهاست. شما چه‌کاره هستید که درباره زمین و خانه دیگران تصمیم‌گیری کنید؟ این نشانه خباثت، دغلکاری و بدنهادی شماست.

سخنرانی امروز مقام معظم رهبری از بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی برخوردار بود.

رسانه صهیونیستی جروزالم‌پُست در این خصوص نوشت: رهبر ایران در سخنرانی امروز خود گفت که طرح معامله قرنِ آمریکا، قبل از مُردن ترامپ خواهد مُرد.

خبرگزاری صهیونیستی یدیعوت آحارونوت نیز در این باره اعلام کرد: آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران امروز اعلام کرد که طرح ترامپ (در خصوص معامله قرن) پیش از رئیس جمهوری آمریکا خواهد مُرد.

النشره نیز با پوشش بیانات آیت الله خامنهای اعلام کرد که طرح آمریکائی معامله قرن قبل از مرگ ترامپ خواهد مرد. این خبرگزاری در ادامه به پوشش کامل سخنانی معظم له پرداخت.

اسپوتنیک عربی در این باره اعلام کرد: رهبر ایران از فلسطینیان خواست تا به جهاد برای مبارزه با اشغالگران صهیونیست روی آوردند.

روسیا الیوم نیز به پوشش کامل سخنرانی مقام معظم رهبری در بخش معامله قرن مبادرت کرد.

شبکه سعودی العربیه به پوشش فرمایشات آیت الله خامنه ای در خصوص مشارکت مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و آن را بازنشر کرد.

راشا تودی نیز به حساب توئیتری رهبر انقلاب اشاره کرد که در آن این جمله مقام معظم رهبری آمده است که «طرح آمریکایی معامله قرن پیش از مرگ ترامپ خواهد مُرد».

رسانه اروپایی سوییس‌اینفو هم با پوشش فرمایشات مقام معظم رهبری نوشت: توطئه آمریکایی به اصطلاح معامله قرن قبل از مرگ ترامپ خواهد مُرد.

خبرگزاری المنار لبنان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری نوشت: معامله قرن به ضرر رژیم صهیونیستی تمام و منجر به احیای مسئله فلسطین می‌شود.

همچنین المیادین لبنان تیتر «معامله قرن خواهد مِرد قبل از اینکه ترامب بمیرید» را برای این گزارش از سخنان رهبری انتخاب کرد.

پایگاه خبری العهد در پوشش سخنرانی مقام معظم رهبری نوشت: امام خامنه‌ای معامله قرن را به ضرر آمریکا دانست.

روزنامه القدس‌العربی چاپ لندن عنوان «معامله قرن خواهد مُرد قبل از اینکه ترامپ بمیرد» را برای پوشش خبری بیانات رهبر معظم انقلاب انتخاب کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
قطار سرمایه در مجمع

قطار سرمایه در مجمع "وساپا" ایستاد

مجمع عمومی فوق العاده گروه سرمایه گذاری سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۵برگزار شد.
زمان مجمع

زمان مجمع "گوهران" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۸برگزار می‌شود.

"ثاخت" سود تقسیم نمی کند

شرکت بین المللی توسعه ساختمان از زمان پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ به سهامداران خبر داد.

"ثامان" آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی شرکت سامان گستر اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: