تعداد بازدید : ۴۴۲۱
کد خبر : ۲۰۹۰۱۴
رییس هیات مدیره «ویتانا» در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
تحریم، محدودیت است ولی گاهی اوقات مشکلات و محدودیت ها می تواند فرصتی برای شکوفایی بیشتر باشد.

نقاط قوت صنعت غذایی بعد از تحریم

به گزارش بورس نیوز، اگرچه تحریم ها محدودیت های بسیاری برای صنایع تولیدی کشور به همراه داشته، ولی فرصتی هم بوده که صنایعی که تا چند سال قبل با مشکل رقابت با محصولات مشابه خارجی مواجه بودند، عرصه ای برای خودنمایی پیدا کنند. ضمن اینکه به سبب افزایش نرخ ارز، صادرات هم جذاب شده و در مجموع، سودآوری خیلی از صنایع از جمله صنعت غذایی سیر صعودی دارد.

رضا صحرایی رییس هیات مدیره شرکت ویتانا در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: تحریم، محدودیت است ولی گاهی اوقات مشکلات و محدودیت ها می تواند فرصتی برای شکوفایی بیشتر باشد. تحریم ها و شرایط بعد از آن (افزایش نرخ ارز) مزایایی برای صنعت غذایی به همراه داشت. از جمله آنکه واردات قاچاق محصولات غذایی از جمله انواع کیک و شکلات و بیسکوییت و... تا حد زیادی متوقف شده و تولیدکنندگان فرصتی برای رقابت بیشتر در بازار داخل یافتند.

وی افزود: بخش زیادی از رشد سودآوری شرکت های غذایی ناشی از همین موضوع بوده است. البته تورم و افزایش قیمت ها هم در رشد سودآوری شرکت های غذایی اثرگذار بوده است.

این فعال صنعت غذایی تصریح کرد: با توجه به وضعیت تولید و فروش شرکت ها، به نظر می رسد روند صعودی سودآوری، حداقل در شرکت های گروه تولید کیک و بیسکوییت و... تداوم خواهد داشت. سرمایه گذاری خوبی در صنعت غذایی کشور صورت گرفته و اکثر شرکت های مطرح این صنعت، به تکنولوژی روز دنیا مجهز شده اند. به روز بودن تکنولوژی تولید محصولات و نیز، افزایش نرخ ارز موجب جذابیت صادرات هم شده است. قیمت سهام شرکت های این صنعت هم بر اساس شرایط اقتصادی کشور و بازار سرمایه رشد کرده و با توجه به روند سودآوری شرکت ها (خصوصا در صنعت بیسکوییت سازی) و طرح های توسعه ای در دست انجام در بعضی شرکت ها و همچنین روند مطلوب صادرات، رشد سهم ها توجیه داشته و می تواند ادامه داشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: