تعداد بازدید : ۳۵۴۶
کد خبر : ۲۰۹۲۸۹
رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکیدکرد:
۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
در گفت‌وگو با رئیس سازمان خصوصی‌سازی، آخرین اطلاعات از روند و چگونگی آزادسازی بنگاه‌های دولتی بررسی شد.

سهام خودرویی ها، امسال عرضه نخواهد شد!

به گزارش بورس نیوز قرار بوده بلوک‌های ۲۰ درصدی شرکت پالایش نفت شیراز و ۵۹.۰۲درصدی شرکت تولید تجهیزات سنگین(هپکو) در روزجاری(یکشنبه) توسط سازمان خصوصی‌سازی در فرابورس ایران عرضه ‌شود. صلاحیت خریداران، احتمالا مهمترین دغدغه سهامداران و کارگران این شرکت ها خواهد بود.

علیرضا صالح رئیس سازمان خصوصی‌سازی در گفت‌وگو با بورس‌نیوز در این خصوص بیان کرد: سهام پالایشگاه نفت شیراز، امروز و پالایشگاه نفت لاوان روز ۲۹ام توسط سازمان خصوصی‌سازی عرضه خواهد شد؛ واگذاری به شکل ۵۰درصد نقد و مابقی طی ۴ قسط و در طول ۲ سال دریافت خواهد شد.

وی افزود: سهام عرضه شده پالایشگاه‌ها بلوک‌های ۲۰درصدی بوده و در عرضه‌های غیرکنترلی، صلاحیت خریدار بررسی نخواهد شد؛ ولی در عرضه‌های کنترلی و مدیریتی، صلاحیت و اهلیت خریداران حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی در رابطه با زمان عرضه سهام خودروسازان گفت: سهام خودروسازان قطعا در سال۹۸ عرضه نخواهد شد؛ خودروسازان (ایران خودرو و سایپا) باید اصطلاحاتی در ساختار خود انجام دهند و بعد از آن، عرضه سهام توسط سازمان خصوصی‌سازی صورت خواهد گرفت. در عرضه سهام خودروسازان هم صلاحیت و اهمیت خریداران حائز اهمیت بوده و حتما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سهام خودرویی‌ها، امسال عرضه نخواهد شد!

صالح در رابطه با آزادسازی معاملات سهام عدالت گفت: لایحه مربوط به سهام عدالت هنوز توسط مجلس تصویب نشده، ولی بعد از تصویب مجلس، آزادسازی معاملات سهام عدالت انجام خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود آزادسازی سهام عدالت تا آبان ماه سال ۹۹ انجام خواهد شد؛ اما نحوه آزادسازی و اینکه آزادسازی سهام به صورت تدریجی انجام خواهد شد و یا یکجا و ... به مصوبه مجلس بستگی خواهد داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.