تعداد بازدید : ۳۴۱۹
کد خبر : ۲۰۹۵۹۶
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۱
شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین از زمان تأسیس تاکنون تجدید ارزیابی انجام نداده است و این شرکت از پرتفوی مناسبی نیز در بازار سهام برخوردار می‌باشد که قیمت روز آن بیش از ۳۳ میلیارد تومان است.

به گزارش بورس نیوز، شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین با نماد معاملاتی "شرنگی" یکی از شرکت‌های فرابورس با سابقه کشور و فعال در صنعت محصولات شیمیایی فعال به شمار می‌رود و برند هادی رنگ متعلق به این شرکت می‌باشد که همه مردم و صنعت‌گران و نیز نسل‌های مختلف با این برند سالیان سال است که آشنایی و خاطره دارند.
همچنین این شرکت از معدود شرکت‌های حاضر در بازار سهام است که از زمان تأسیس تاکنون تجدید ارزیابی انجام نداده است. از این رو افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی و نیز افزایش سرمایه از محل سود انباشته مناسب شرکت، از جمله جذابیت‌های شرنگی به شمار می‌آید، و فعالان بازار سهام بر این باورند که در صورت موافقت هیات مدیره این شرکت و اخذ مجوز‌های لازم برای تجدید افزایش سرمایه شرنگی، سهامداران این شرکت سود خوبی را تجربه کنند.
این در حالی است که به گفته کارشناسان در زمینه تولید، این شرکت قابلیت افزایش ظرفیت و بهینه‌سازی تولیدات را دارد. ضمن این که با توجه به ظرفیت‌های خوبی که در "شرنگی" وجود داشته و مغفول مانده است، می‌توان به صادرات محصولات این شرکت نیز اندیشید و بر این اساس برنامه‌ریزی کرد.
همچنین باید به این موارد کف‌سازی محکم نماد معاملاتی این شرکت در ارتفاع ۹ هزار تومان را نیز اضافه کرد که پیش‌بینی می‌شود با آغاز روند رو به رشد شرنگی، ارتفاع ۱۲ هزار تومان نیز که پیش‌تر توسط این نماد معاملاتی فتح شده بود، دور از دسترس نباشد.
علاوه بر این، شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین از پرتفوی مناسبی نیز در بازار سهام برخوردار می‌باشد که قیمت تمام شده آن حدود یک میلیارد تومان، و قیمت روز آن بیش از ۳۳ میلیارد تومان است که این عدد با توجه به سرمایه اندک "شرنگی" عدد بسیار قابل توجهی می‌باشد. بویژه این که "شرنگی" شرکت‌های غیربورسی مناسبی را نیز برای سرمایه گذاری انتخاب کرده است و در ترکیب سهامدارن آن‌ها حضور دارد.
همچنین به این موضوع باید سهام اندک شناور این شرکت را هم اضافه کرد که این مولفه نیز به جذابیت‌های بیشتر شرنگی منجر شده است.
نکته قابل توجه در خصوص معاملات این روز‌های نماد معاملاتی شرکت صنعتی و شیمیایی رنگین این که پس از کف‌سازی محکمی که این نماد در سطح ۸۵۰۰ تومان انجام داده است و حجم خوبی که معاملات این نماد دارد، پیش‌بینی‌ها حکایت از رشد این نماد برای بازپس‌گیری سطوح قبلی خود در ارتفاع‌های ۱۱ و ۱۲ هزار تومان در کوتاه‌مدت دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: