تعداد بازدید : ۷۷۳۸
کد خبر : ۲۰۹۶۶۸
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز، نیم نگاهی دارد به خط قرمز در پرونده خودرویی ها

به گزارش بورس نیوز، رییس کل گمرک اعلام کرده اند در شرایط تحریم، صادرات ایران ۴ برابر واردات شده! فقط کاش این بزرگوار این نکته را هم قید می کردند که این رشد صادرات به چه قیمتی حاصل شده؛ بررسی ها نشان می دهد اکثر صنایع مادر از جمله فولاد و سیمان و... در بازارهای صادراتی چوب حراج برمحصولات خود زده اند تا صادر کنند. در بعضی صنایع صادرات با قیمت کمتر از نرخ های جهانی آنقدر پر رونق بوده که بازار داخل با کمبود مواجه شده و صنایع پایین دستی، در آستانه بحران قرار دارند و صد البته صادرات با این شرایط اگرچه برای تامین نقدینگی و ارزآوری گام موثری است؛ ولی اینقدر ها هم افتخار و بالیدن ندارد.

 

خط قرمز در پرونده خودرویی ها

گویا پرونده بررسی مفاسد خودروسازان به نقطه حساسی رسیده و در فساد این شرکت ها نام کسانی به میان آمده که عضو سابق تحقیق و تفحص از خودروسازان گفته گزارش خود را فقط به مقام معظم رهبری ارایه می کند! هر چه هست بازار خودرو این روزها آشفته است و قیمت ها هر روز بالاتر می رود. دو سال پیش، پراید ۴۰ میلیونی توهمی خنده دار بود و امروز پراید ۴۰ میلیونی، آرزویی دست نیافتنی!
البته بازار خودروهای صنعتی و کشاورزی هم وضعیت بهتری ندارد و تراکتور برای کشاورزان ۱۰۰ تا ۱۳۵ میلیون تومان آب می خورد. اکثر کشاورزان توان پرداخت چنین مبالغی ندارند و به نظر می رسد با همین فرمان پیش برویم دوباره کشاورزان باید یا گاوآهن استفاده کنند یا زیر بار سلطه ارباب ها و آقازاده بروند.

وعده ای همراه با لرزش چند ریشتری
رییس سازمان غذا و دارو هم گفته دارو در سال ۹۹ گران نخواهد شد! امیدواریم این وعده، از جنس وعده هایی که لرزه بر تن مردم میندازد، نباشد.
گویا بعد از حذف ارز دولتی شکر، حذف ارز دولتی واردات روغن خام کلید خورده و با این شرایط، نمی توان به وعده های مدیران دارویی در مورد عدم افزایش قیمت ها دل خوش کرد.

اتحادی که جسارت زا بود

سیمانی ها درخواست افزایش نرخ را به وزیر صمت داده اند، شنیده ها حاکی از درخواست افزایش نرخ ۴۰ درصدی سیمان است؛ ولی اینکه وزیر با چه میزان افزایش نرخ موافقت کند، مشخص نیست. نکته اینجا است که سیمانی ها چند سالی خودشان با هم رقابت داشتند و قیمتسیمان نه فقط افزایش نداشت، بلکه در ارائه تخفیف بیشتر هم با هم کورس گذاشته بودند. اما گویا این صنعت این روزها اتحاد بیشتری دارد و همین اتحاد، جسارت ارایه دومین درخواست افزایش نرخ در یک سال را به سیمانی ها داده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.