کد خبر : ۲۰۹۶۸۷
عضو شورای عالی بورس در یادداشتی تاکیدکرد:
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
شاهین چراغی، عضو شورای عالی بورس
سال آینده سال سودآوری های خوب برای شرکتهای بورسی و فرابورسی است . امروز دارندگان‌ظرفیت‌تولیدی با کیفیت خوب ارج‌و‌قربی در کشور پیدا کرده اند‌، اقتصاد بانک محور به طرف بازار سرمایه محور در حال یک دگردیسی است.

دگردیسی در اقتصاد

به گزارش بورس نیوز، شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس در یادداشتی نوشت:
 
به نظر میرسد هر روز افزایش شاخص بورس امری عادی شده است ، لازم به ذکر است در ابان سال ۹۲ ارزش بازار بورس حدود ۱۳۰ میلیارد دلار بود و‌امروز نیز ارزش بازار همین مبلغ است و افزایش نیافته است ( علیرغم ورود بیش از پنجاه شرکت به بازار از سال ۹۲ تاکنون ارزش بازار برابر است ).
اما به نظر میرسد ناخواسته اقتصاد در مسیر درستی افتاده، شرکتهای تولیدی که سالها به جهت واردات ارزان در مرحله ورشکستگی قرار گرفته بودند حالا کمی به خود امده اند‌ و ارزش این چرخش و تقاضای بازار را بدلیل تحریم میدانند ، شرکتها مجبور به ارتقا کیفیت محصولات میباشند ، پول از بانکها به سمت بازار سرمایه در حال ورود است ، مردم میدانند ریسک سپرده گذاری در بانکها با توجه به تورم مورد انتظار بالا است و با توجه به امنیتی بودن طلا و‌دلار حاضر به سرمایه گذاری در ان بازار نیستند. دارندگان‌ منابع مالی عمده دیگر براحتی منابع مالی را نمیتوانند گردش دهند و به ناچار بازار جدیدی را میخواهند که منافع اقتصادی بهتر وشفاف تری برای انان داشته باشد ، اما این چرخش برای بازار سرمایه یک‌فرصت تاریخی است ، سهامداران عمده شرکتهای پر پتانسیل نیز از این فرصت استفاده میکنند و از محل فروش سهام در بازار سرمایه ، تامبن مالی میکنند طرحها و‌پروژه های نیمه تمام و جدید را اجرا میکنند و‌یا از محل منابع بدست امده ، بدهی های خود را در سایر سرمایه گذاری ها به سیستم بانکی پرداخت میکنند و بانکها را نیز از مرحله ورشکستگی و عدم امکان وصول مطالبات نجات میدهند ، سهامداران بخشی منابع بدست امده را در قالب اورده یا افزایش سرمایه ، صرف تامین مواد اولیه میکنند ، فلش و‌جهت اقتصاد و چرخش منابع در بازار سرمایه بدرستی در حال دگرگون شدن است ، سوای شرکتهای کوچک که تاثیر گذار بر شاخص ما نیستند‌، سال آینده سال سودآوری های خوب برای شرکتهای بورسی و فرابورسی است . امروز دارندگان‌ظرفیت‌تولیدی با کیفیت خوب ارج‌و‌قربی در کشور پیدا کرده اند‌، اقتصاد بانک محور به طرف بازار سرمایه محور در حال یک دگردیسی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
قطار سرمایه در مجمع

قطار سرمایه در مجمع "وساپا" ایستاد

مجمع عمومی فوق العاده گروه سرمایه گذاری سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۵برگزار شد.
زمان مجمع

زمان مجمع "گوهران" نزدیک است

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری توسعه گوهران امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۸برگزار می‌شود.

"ثاخت" سود تقسیم نمی کند

شرکت بین المللی توسعه ساختمان از زمان پرداخت سود سهام سال مالی منتهی به ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ به سهامداران خبر داد.

"ثامان" آماده برگزاری مجمع می شود

مجمع عمومی شرکت سامان گستر اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۰برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: