تعداد بازدید : ۶۳۶۸
کد خبر : ۲۰۹۶۸۷
عضو شورای عالی بورس در یادداشتی تاکیدکرد:
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
شاهین چراغی، عضو شورای عالی بورس
سال آینده سال سودآوری های خوب برای شرکتهای بورسی و فرابورسی است . امروز دارندگان‌ظرفیت‌تولیدی با کیفیت خوب ارج‌و‌قربی در کشور پیدا کرده اند‌، اقتصاد بانک محور به طرف بازار سرمایه محور در حال یک دگردیسی است.

دگردیسی در اقتصاد

به گزارش بورس نیوز، شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس در یادداشتی نوشت:
 
به نظر میرسد هر روز افزایش شاخص بورس امری عادی شده است ، لازم به ذکر است در ابان سال ۹۲ ارزش بازار بورس حدود ۱۳۰ میلیارد دلار بود و‌امروز نیز ارزش بازار همین مبلغ است و افزایش نیافته است ( علیرغم ورود بیش از پنجاه شرکت به بازار از سال ۹۲ تاکنون ارزش بازار برابر است ).
اما به نظر میرسد ناخواسته اقتصاد در مسیر درستی افتاده، شرکتهای تولیدی که سالها به جهت واردات ارزان در مرحله ورشکستگی قرار گرفته بودند حالا کمی به خود امده اند‌ و ارزش این چرخش و تقاضای بازار را بدلیل تحریم میدانند ، شرکتها مجبور به ارتقا کیفیت محصولات میباشند ، پول از بانکها به سمت بازار سرمایه در حال ورود است ، مردم میدانند ریسک سپرده گذاری در بانکها با توجه به تورم مورد انتظار بالا است و با توجه به امنیتی بودن طلا و‌دلار حاضر به سرمایه گذاری در ان بازار نیستند. دارندگان‌ منابع مالی عمده دیگر براحتی منابع مالی را نمیتوانند گردش دهند و به ناچار بازار جدیدی را میخواهند که منافع اقتصادی بهتر وشفاف تری برای انان داشته باشد ، اما این چرخش برای بازار سرمایه یک‌فرصت تاریخی است ، سهامداران عمده شرکتهای پر پتانسیل نیز از این فرصت استفاده میکنند و از محل فروش سهام در بازار سرمایه ، تامبن مالی میکنند طرحها و‌پروژه های نیمه تمام و جدید را اجرا میکنند و‌یا از محل منابع بدست امده ، بدهی های خود را در سایر سرمایه گذاری ها به سیستم بانکی پرداخت میکنند و بانکها را نیز از مرحله ورشکستگی و عدم امکان وصول مطالبات نجات میدهند ، سهامداران بخشی منابع بدست امده را در قالب اورده یا افزایش سرمایه ، صرف تامین مواد اولیه میکنند ، فلش و‌جهت اقتصاد و چرخش منابع در بازار سرمایه بدرستی در حال دگرگون شدن است ، سوای شرکتهای کوچک که تاثیر گذار بر شاخص ما نیستند‌، سال آینده سال سودآوری های خوب برای شرکتهای بورسی و فرابورسی است . امروز دارندگان‌ظرفیت‌تولیدی با کیفیت خوب ارج‌و‌قربی در کشور پیدا کرده اند‌، اقتصاد بانک محور به طرف بازار سرمایه محور در حال یک دگردیسی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
مسیر "قرن" در گسترش کانال‌های فروش و بازار‌های جدید
سید عبدالرضا مظفری چنیجانی، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پدیده شیمی قرن در گفت‌وگو با بورس نیوز، تاکید کرد که این شرکت در تفکر "برندینگ" صادرات در کشورهای CIS بوده و از صادرات فله‌ای گریزان است.