تعداد بازدید : ۶۷۶۴
کد خبر : ۲۰۹۶۸۷
عضو شورای عالی بورس در یادداشتی تاکیدکرد:
۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۲
شاهین چراغی، عضو شورای عالی بورس
سال آینده سال سودآوری های خوب برای شرکتهای بورسی و فرابورسی است . امروز دارندگان‌ظرفیت‌تولیدی با کیفیت خوب ارج‌و‌قربی در کشور پیدا کرده اند‌، اقتصاد بانک محور به طرف بازار سرمایه محور در حال یک دگردیسی است.

دگردیسی در اقتصاد

به گزارش بورس نیوز، شاهین چراغی عضو شورای عالی بورس در یادداشتی نوشت:
 
به نظر میرسد هر روز افزایش شاخص بورس امری عادی شده است ، لازم به ذکر است در ابان سال ۹۲ ارزش بازار بورس حدود ۱۳۰ میلیارد دلار بود و‌امروز نیز ارزش بازار همین مبلغ است و افزایش نیافته است ( علیرغم ورود بیش از پنجاه شرکت به بازار از سال ۹۲ تاکنون ارزش بازار برابر است ).
اما به نظر میرسد ناخواسته اقتصاد در مسیر درستی افتاده، شرکتهای تولیدی که سالها به جهت واردات ارزان در مرحله ورشکستگی قرار گرفته بودند حالا کمی به خود امده اند‌ و ارزش این چرخش و تقاضای بازار را بدلیل تحریم میدانند ، شرکتها مجبور به ارتقا کیفیت محصولات میباشند ، پول از بانکها به سمت بازار سرمایه در حال ورود است ، مردم میدانند ریسک سپرده گذاری در بانکها با توجه به تورم مورد انتظار بالا است و با توجه به امنیتی بودن طلا و‌دلار حاضر به سرمایه گذاری در ان بازار نیستند. دارندگان‌ منابع مالی عمده دیگر براحتی منابع مالی را نمیتوانند گردش دهند و به ناچار بازار جدیدی را میخواهند که منافع اقتصادی بهتر وشفاف تری برای انان داشته باشد ، اما این چرخش برای بازار سرمایه یک‌فرصت تاریخی است ، سهامداران عمده شرکتهای پر پتانسیل نیز از این فرصت استفاده میکنند و از محل فروش سهام در بازار سرمایه ، تامبن مالی میکنند طرحها و‌پروژه های نیمه تمام و جدید را اجرا میکنند و‌یا از محل منابع بدست امده ، بدهی های خود را در سایر سرمایه گذاری ها به سیستم بانکی پرداخت میکنند و بانکها را نیز از مرحله ورشکستگی و عدم امکان وصول مطالبات نجات میدهند ، سهامداران بخشی منابع بدست امده را در قالب اورده یا افزایش سرمایه ، صرف تامین مواد اولیه میکنند ، فلش و‌جهت اقتصاد و چرخش منابع در بازار سرمایه بدرستی در حال دگرگون شدن است ، سوای شرکتهای کوچک که تاثیر گذار بر شاخص ما نیستند‌، سال آینده سال سودآوری های خوب برای شرکتهای بورسی و فرابورسی است . امروز دارندگان‌ظرفیت‌تولیدی با کیفیت خوب ارج‌و‌قربی در کشور پیدا کرده اند‌، اقتصاد بانک محور به طرف بازار سرمایه محور در حال یک دگردیسی است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: