تعداد بازدید : ۲۲۱۹
کد خبر : ۲۰۹۹۳۹
سهامداران به سود غول‌های معدنی اتکا کردند؛
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴
رشد چشمگیر بیش از ۱۳۰ درصدی درآمد سود سهام این شرکت عمدتا به دلیل افزایش سودآوری شرکت‌های گلگهر، چادرملو، پتروشیمی فن آوران و ... است.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، با اعلام رشد ۱۳۰درصدی سودآوری سود ناخالص شرکت سرمایه‌گذاری سپه در سال مالی منتهی به ۱۳۹۸/۰۹/۳۰ همچنان سهام این شرکت به عنوان گزینه‌ای جذاب از سوی سرمایه‌گذاران مورد توجه خواهد بود.

رشد چشمگیر بیش از ۱۳۰درصدی درآمد سود سهام این شرکت عمدتا به دلیل افزایش سودآوری شرکت‌های گلگهر، چادرملو، پتروشیمی فن آوران و ... بوده و شناسایی سود قابل توجه ۱.۶۰۰ میلیارد ریالی حاصل از فروش سرمایه‌گذاری‌ها نیز عمدتا به دلیل سود حاصل از فروش نماد‌های "کگل"، "وغدیر"، مدیریت سرمایه‌گذاری امید، "ملت"، "ساراب"، "شپدیس" و ... بوده است.

بخش اصلی تشکیل‌دهنده سود سرمایه‌گذاری شرکت در سال گذشته را نیز می‌توان به سود تقسیمی ۷۳۸ میلیارد ریالی گل گهر، ۵۳۵ میلیارد ریالی چادرملو، ۱۹۸ میلیارد ریالی پتروشیمی فن آوران و ۱۵۴ میلیارد ریالی پتروشیمی زاگرس معرفی کرد.

لازم به ذکر است، با توجه به افزایش و شناسایی سود‌های سال ۱۳۹۸ شرکت‌های گل گهر و چادر ملو به عنوان اصلی‌ترین سرمایه‌گذاری‌های شرکت در سال مالی آینده، شاید قیمت‌های کنونی سهام این شرکت به نوعی از جذابیت کافی برای سهامداران حقوقی برخوردار باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: