تعداد بازدید : ۲۵۰۵
کد خبر : ۲۱۰۰۰۳
در همایش جایز ملی مدیریت مالی ایران بدست آمد؛
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۳
دهمین همایش جایزه ملی مدیریت مالی ایران با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی و سایر مدیران مالی شرکت‌های سراسر کشور، ۲۶ بهمن ماه ۹۸ در سالن همایش‌های برج میلاد تهران برگزار شد.

دریافت تندیس بلورین توسط شرکت فولاد خوزستان

به گزارش بورس نیوز، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در این مراسم اظهار داشت: باید به ارتقای بهره برداری از ظرفیت‌های خالی موجود در بخش دولت و بخش خصوصی توجه جدی کرد و با مولد سازی دارایی‌های مازاد و منجمد، نرخ بهره برداری از ظرفیت‌ها را افزایش داد.

وی افزود: تحقق اهداف سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در جهت رشد پویا و بدون نوسان، در گروی بهره برداری از ظرفیت‌های موجود و بهره مندی از مدیریت مالی توانمند، پویا و مجهز به دانش روز است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: مدیران مالی در معرض سخت‌ترین تصمیمات همچون مدیریت منابع کمیاب مالی قرار دارند، لذا باید بر اساس الگوی شایستگی، افراد واجد شرایط برای ایفای این مسئولیت خطیر انتخاب شوند.

دژپسند گفت: مهم‌تر از حسابرسی رعایت در مدیریت مالی، مدیریت عملیاتی است، مدیران باید مدیریت وجوه را با دقت تحت نظر داشته باشند، این مهم علاوه بر بخش دولتی، در بنگاه‌های اقتصادی و همچنین نهاد خانواده نیز موضوعیت دارد.

وی افزود: اگر این چرخه را مدنظر قرار دهیم، بخش قابل توجهی از دغدغه‌ها برطرف خواهد شد.

دژپسند یادآور شد: مدیران مالی صرفا مسئول تراز مالی نیستند، بلکه باید به هزینه‌های ناشی از راکد بودن منابع نیز توجه داشته باشند.

وزیر اقتصاد در پایان سخنان خود اظهار داشت: مدیران مالی باید از وجود دارایی‌های راکد نگران باشند و پیشنهاد مشخص برای تبدیل این دارایی‌ها به دارایی‌های مولد ارائه دهند.

علی جهان بین مدیر حسابداری عمومی، سید صادق عدنانی مدیر حسابداری داخلی، ابراهیم فرضی نژاد مشاور معاون مالی و اقتصادی، جابر صالحی دیلمی رئیس حسابداری خرید و اشکان افشار پور رئیس بودجه و گزارشات به نمایندگی از شرکت فولاد خوزستان در همایش یاد شده شرکت نموده و علی جهان بین، تندیس بلورین این همایش را به نمایندگی از مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان دریافت نمود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: