تعداد بازدید : ۳۵۶۰
کد خبر : ۲۱۰۰۲۱
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۹
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به گرانی های عجیب و غریب در بورس کالا و بذل و بخشش در بانک لاکچری ساز و...

به گزارش بورس نیوز، قیمت ورق گرم ناگهان امروز برای معامله فردا با افزایش ۹۲۵۲ ریال از سوی فروشنده به بورس کالا اعلام شده، یعنی قیمت پایه نسبت به پایه هفته قبل ۱۷ درصد افزایش داشته تا تازه فرد روی تابلو برای رقابت بین خریداران قرار بگیرد! فعالان صنعت فولاد معتقدند این افزایش قیمت ناشی از کمبود مواد اولیه است! گویا صادرات محصولات سنگ آهنی آنقدر جذاب شده که تعرفه ۲۵ درصدی هم، بازدارنده نیست.
قیمت خودرو هم تخته گاز می تازد و بهتر است دولت به جای شکستن کاسه و کوزه گرانی ها بر سر دلالان بازار خودرو، زمینه را برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای خودرو، مساعدتر کنند.

خصوصی سازی یا بدبخت کردن بنگاه های دولتی

بعضی کارشناسان گفته اند واگذاری بنگاه های دولتی به بخش خصوصی، آنها را بدبخت میکند. مثال بارز این ادعا هم هپکو است. بهتر است به جای مخالفت با خصوصی سازی، با واگذاری شرکت های دولتی به خریدار فاقد اهلیت مخالفت کنیم. عدم موفقیت بعضی خصوصی سازی ها به خاطر این بوده که اموال دولتی در قالب خصوصی سازی با ثمن بخس به کسانی واگذار شده که برای پول های بادآورده شان رنجی نبرده اند و کوچکترین شناختی هم از تولید و شرکت داری ندارند.

 

بانک لاکچری ساز

بانک لاکچری ساز آنقدر در اعطای تسهیلات بذل و بخشش داشته که فقط ۱۵ درصد کل تسهیلات اعطایی خود را به یکی از شرکت های زیرمجموعه داده! به قول دوستان، این مدل بانکداری در دنیا بی سابقه است.

 

خرید رای با کارناوال و جگر سوخته

امسال انواع و اقسام بلاها را تجربه کردیم. با سیل استارت زدیم و بعد هم صدها بدبختی و بلا و مصیبت، از زلزله و برف زدگی و کیک و شیر آلوده تا قطع اینترنت و برق و سقوط هواپیما و ترور سرداران رشیدمان! اما افسوس که در شرایطی که کانکس محل اسکان بسیاری از هموطنان مصیبت زده ماست و خیلی کودکان این مرز و بوم حسرت یک زندگی آرام با حداقل امکانات رفاهی را دارند؛ برخی آقایان کباب سیخ می کنند و کارناوال راه می اندازند و دم از مردم دوستی می زنند تا به بهارستان راه یابند. ای کاش به جای این همه تزویر و ریا، اندکی به فکر مردم بودید؛ حتما در آن صورت نیازی به تبلیغات برای کسب رای نداشتید. این مردم عاقل تر از آن هستند که نفهمند آنچه کباب کرده اید، جگر خودشان است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: