تعداد بازدید : ۲۱۵۷
کد خبر : ۲۱۰۳۰۴
عضو هیات مدیره انجمن فولاد در گفت‌وگو با بورس نیوز تاکیدکرد:
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۰
فشار تقاضای محصولات فلزی زمانی با افزایش روبه‌رو شد که این بازار، توانایی اخذ مجوز‌های کافی برای واردات و تامین مواداولیه مورد نیاز خود نداشته و کماکان صنایع پایین‌دست از تامین مواداولیه مورد نیاز بنگاه تولیدی خود محروم بوده و این رنجی است که به بنگاه‌ها تحمیل شده است.

تداوم التهاب بازار فولاد تا اردیبهشت ماه!

به گزارش بورس‌نیوز، فولادی طی هفته‌های گذشته با روند قیمتی صعودی تندی مواجه شده‌اند به‌گونه‌ای که افزایش نرخ‌ها رشد 30درصدی را به خود دیده و این موضوع عاملی برای تشدید نگرانی صنایع پایین دست شده است.

نادر سلیمانی عضو هیات مدیره انجمن فولاد درباره افزایش نرخ محصولا فولادی به خبرنگار بورس‌نیوز اظهارکرد: در آخرین روز‌های معاملاتی سال، التهاب و برخی نوسانات غیرمعمول و نوعی تنش به بازار فلزات تحمیل می‌شود و افزایش تقاضای کاذب، بازار فلزات را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر باید توجه داشت که صنایع داخلی مسیری برای داخلی‌سازی را پیش گرفته‌اند و بازارمصرفی برخی محصولات مانند ورق فولادی به‌واسطه تولیدکنندگان بزرگی همچون خودرویی‌ها و تولیدکنندگان لوازم‌خانگی دستخوش تغییرات و افزایش تقاضا می‌شود.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد با اشاره به اینکه کمبود بازار راهکاری به اسم "واردات" ندارد، تصریح کرد: فشار تقاضای محصولات فلزی زمانی با افزایش روبه‌رو شده که این بازار توانایی اخذ مجوز‌های کافی برای واردات و تامین مواداولیه مورد نیاز خود نداشته و کماکان صنایع پایین‌دست از تامین مواداولیه مورد نیاز بنگاه تولیدی خود محروم بوده و این رنجی است که به بنگاه‌ها تحمیل شده است.

سلیمانی تاکید کرد: می‌توان نتیجه گرفت که التهاب تزریق شده به بازار چندان عجیب نیست و شاید تا دستورالعملی از سوی سیاست‌گذار صادر نشود، بازار طبق همین منوال و حتی تا اردیبهشت‌ماه با ضعف عرضه‌ها دست‌وپنجه نرم کند.

این فعال صنعت فولاد با انتقاد از اینکه حضور واسطه‌ها و دلالان را در بازار نمی‌توان انکار کرد نیز گفت: یکی از عوامل افزایش تقاضای کاذب و رشد نرخ‌ها حضور دلال و سفته‌باز‌هایی هستند که در تمامی بازار‌ها حضور دارند و سود ناشی از این رشد قیمت‌ها به جیب دلالان می‌رود اما؛ نباید از این گذشته نیز گذشت که شرکت‌های فولادی در صنایع بالادستی نیز از رشد نرخ‌ها سود برده و می‌توانند سودآوری بنگاه خود را مثبت کنند.

عضو هیات مدیره انجمن فولاد در پایان خاطرنشان کرد: محصولات فولادی جدید باید با افزایش کیفی تولید خود و پیشروی در خط استاندارد، نیاز بازار داخل را تامین و حتی صادرات را میسر کنند؛ واردات برخی محصولات با ارز نیمایی اصلا برای تولید مقرون‌به‌صرفه نبوده و باید داخلی‌سازی بسیاری از محصولات فولادی برای چرخه بنگاه‌های پایین‌دست در داخل کارخانه‌های فولادی مادر، شکل بگیرد.

درباره 

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: