تعداد بازدید : ۳۳۵۲
کد خبر : ۲۱۰۳۰۷
مقیمی:
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲
مدیرعامل ایران خودرو تغییر و به روزرآوری قوانین و استاندارد‌ها را لازمه تحقق اهداف زیست محیطی این شرکت دانست و اظهار کرد: استاندارد‌های مصرف سوخت و آلایندگی متناسب با شرایط و زیرساخت‌های کشور باید به روزرسانی شود. عدم حمایت سبب سست شدن قدم‌ها خواهد شد.

به گزارش بورس نیوز، فرشاد مقیمی در یازدهمین همایش ملی موتور‌های درون‌سوز، از برقی‌سازی محصولات، کوچک‌سازی قوای محرکه و استفاده از سوخت‌های کم کربن به عنوان اقدامات اجرایی ایران‌خودرو در راستای تحقق اهداف ملی مصرف سوخت نام برد.

مقیمی: قوانین در جهت تحقق اهداف زیست محیطی تغییر کند
وی گفت: توسعه فن‌آوری ایست‌رو، خودرو‌های دورگه و برقی، موتور ملی پایه گازسوز و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی با این موتور، افزایش پیمایش و مخزن کف و همچنین آغاز توسعه موتور سه استوانه رویکرد‌های ایران خودرو برای تحقق اهداف تعیین شده در این بخش است.

مقیمی بهبود عملکرد خودرو، توسعه موتور‌های کم مصرف، توسعه موتور‌های گازسوز و برقی سازی را چهار مسیر اصلی برای بهینه‌سازی و کاهش مصرف سوخت در نقشه راه ایران خودرو اعلام کرد و گفت: راهبرد میان مدت ایران خودرو در استفاده از سوخت گاز طبیعی و برقی‌سازی بخش‌های مختلف خودرو در کنار طراحی و تولید خودروی برقی خواهد بود.
وی شناخت وضعیت را عامل مهمی برای برنامه‌ریزی توسعه‌ای عنوان کرد و گفت: از عوامل اصلی نقش آفرین در ایجاد گاز CO۲، ۲۳ درصد مربوط به سیستم حمل و نقل است که ۱۷ درصد از آن مربوط به خودرو است.

مقیمی ادامه داد: از این میزان، ۸/۵ درصد در حوزه فعالیت و ماموریت ایران‌خودرو تعریف می‌شود که مربوط به خودرو‌های فعلی بوده و صرفا ۰/۵ درصد متعلق به خودرو‌های جدیدی است که وارد بازار می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش عمر خودرو‌ها باید توجه ویژه‌ای به نوسازی آن صورت گیرد. ایران‌خودرو که نقش کلیدی در این بخش دارد، آمادگی خود را برای نوسازی خودرو‌های فرسوده که عامل اصلی آلایندگی است اعلام می‌کند.

مقیمی خواستار تدوین بسته حمایتی موثر برای جایگزینی خودرو‌های فرسوده توسط مسئولان شد و گفت: برای غلبه بر چالش‌های برقی‌سازی، افزایش سهم سوخت‌های کم‌کربن و کوچک‌سازی باید زمینه توسعه فن آوری‌های مورد نیاز فراهم شود. حمایت مناسب دولت از توسعه فن‌آوری‌ها در راستای بهره‌برداری از تولید انرژی سبز و گسترش آن از جمله ضروریات است.

وی خواستار حفظ اختلاف قیمت سوخت بنزین و گاز جهت افزایش جذابیت خودرو‌های گازسوز، حمایت دولت از مصرف کننده به دلیل افزایش قیمت ناشی از توسعه فناوری‌های جدید در خودروها، برنامه ریزی جهت اجرای اثربخش طرح نوسازی ناوگان خودرو‌های فرسوده و همچنین ایجاد زیرساخت توسعه خودرو‌های برقی و تعهد به قوانین مصوب بالادستی شد.

مدیرعامل ایران خودرو جایگزینی موتور‌های کم مصرف با موتور‌های پرمصرف و اختصاص سهم بیشتر به موتور‌های پایه گازسوز را از جمله برنامه‌های کوتاه مدت ایران خودرو برشمرد و گفت: حذف کامل موتور‌های پرمصرف و ارتقای موتور‌های کم مصرف، افزایش سهم خودروی گازسوز در سبد محصولات و توسعه محدود فن‌آوری‌های برقی‌سازی موتور و دورگه اهداف میان مدت ایران خودرو است.

وی افزود: توسعه خانواده موتور کوچک‌سازی شده و توسعه فن‌آوری‌های خودرو‌های برقی برنامه‌های بلندمدت ایران خودرو در نقشه راه توسعه موتور ایران خودرو قرار دارد.

مقیمی ضمن تاکید بر اهمیت همکاری با دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان و سایر صنایع در مسیر توسعه فن آوری‌های قوای محرکه گفت: ایران خودرو در حوزه‌های مطالعاتی، طراحی و توسعه و ساخت همکاری‌هایی را با این سه حوزه آغاز کرده است.

وی در این همایش ضمن ارایه گزارشی از روند توسعه جهانی قوای محرکه و میزان مصرف سوخت خودروها، تعهدات ایران در معاهدات بین المللی محیط زیستی و چالش‌های موجود در مسیر استفاده از سوخت‌های کم کربن، برقی‌سازی و کوچک سازی خودرو‌ها را تشریح کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: