تعداد بازدید : ۳۰۴۶
کد خبر : ۲۱۰۳۱۸
افت محسوس سودآوری "ریشمک" در سال ۱۳۹۸؛
۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
علت اصلی افت سودآوری شرکت را می‌توان در کاهش درآمد‌های ناشی از تسعیر ارز آن عنوان کرد.

کاهش درآمد‌های تسعیر ارز شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، شرکت تولید و صادرات ریشمک در سال مالی منتهی به پایان آذر ماه سال جاری و بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی نشده شرکت، موفق به کسب سود خالص ۴۴۰ میلیارد ریالی شده است. این میزان سوداوری در مقایسه با سال گذشته از ان کاهش محسوس ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد.

علت اصلی افت سودآوری شرکت را می‌توان در کاهش درآمد‌های ناشی از تسعیر ارز آن عنوان کرد. این شرکت تمامی فروش خود را در بازار‌های صادراتی انجام می‌دهد و در سال مالی اخیر صرفا مبلغ ۸۳ میلیارد ریال سود تسعیر شناسایی کرده و این در حالی است که سود تسعیر ارز در سال مالی قبل از آن به بیش از ۴۶۰ میلیارد ریال رسیده بود.

 

درآمد‌های عملیاتی شرکت در سال گذشته به مبلغ ۵۸۶ میلیارد ریال محقق شده که رشد ۴۴ درصدی را نسبت به سال ۹۷ نشان می‌دهد. محصولات اصلی شرکت شامل پودر شیرین بیان و عصاره شیرین بیان است.

کاهش درآمد‌های تسعیر ارز شرکت

مقادیر فروش محصول پودر در سال گذشته به ۹۵۰ تن رسیده که رشد ۳۵ درصدی را نشان می‌دهد و مقادیر فروش محصول عصاره معادل ۱۱۹ تن بوده که در حدود ۶۰ درصد کاهش را نشان می‌دهد. نرخ‌های فروش این دو محصول نسبت به سال گذشته به ترتیب رشد ۴۰ و ۳۰ درصدی داشته اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: