تعداد بازدید : ۱۹۹۴
کد خبر : ۲۱۰۳۲۷
میرسلیم:
۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۱
کروز محصولات و قطعات پیشرفته تولیدی خود را که در راستای فناوری‌های ارزبر صنعت موتور بومی سازی کرده است، در هشتمین نمایشگاه بین المللی موتور تهران در سالن شرکت ساپکو به نمایش گذاشته است.

میرسلیم: عملکرد مطلوب کروز نویدبخش آینده درخشان این شرکت است

به گزارش بورس نیوز،سیدمصطفی میرسلیم رییس هیئت مدیره شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو (ایپکو) ضمن بازدید از غرفه کروز در این نمایشگاه با اشاره به پیشرفت بسیار بالای شرکت کروز در صنعت قطعه سازی گفت: کروز در این سال‌ها فعالیت‌های زیادی در زمینه تحقیقاتی و علمی انجام داده است که بنده شاهد آن بودم و نویدبخش پیشرفت قطعی این بنگاه اقتصادی در آینده نزدیک است.
میرسلیم در خصوص حمایت از شرکت‌های قطعه سازی اظهار کرد: پشتیبانی و حمایت از شرکت‌های قطعه ساز وظیفه اصلی دولت و خودروساز است تا موانعی که بر سر راه آن‌ها به خصوص در اثر تحریم‌ها وجود دارد، برطرف گردد؛ چه به لحاظ فعالیت‌های علمی که منجر به خودکفایی می‌شود و چه به لحاظ دور زدن تحریم‌ها که سبب متوقف نشدن تولید می‌شود.
میرسلیم ضمن خرسندی از عملکرد مطلوب کروز، به حمایت‌های لازم از این شرکت اشاره و تصریح کرد: نخست خود کروز باید از شرکت خود حمایت کند و بنده آینده بسیار روشنی برای کروز و صنعت قطعه سازی کشور می‌بینم.
رییس هیات مدیره ایپکو درخصوص میزان نقش کروز در خودکفایی و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: این بنگاه اقتصادی در این زمینه بسیار موثر واقع شده و تامین کننده ظرفیت بسیار بالایی از نیاز صنعت خودروسازی کشور است. علاوه بر آن قطعات تولیدی کروز از کیفیت بالایی برخوردار است و این حاصل سرمایه گذاری بالای این شرکت در عرصه قطعه سازی است.
میرسلیم در خصوص برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی موتور تهران و کمک آن به صنعت خودروسازی کشور گفت: صنعت قطعه سازی پشتیبان اصلی تولید موتور و خودرو است و خوشبختانه با دقت‌هایی که صورت گرفته بسیار از قطعه سازان کشور همچون کروز برای ارتقاء سطح فناوری خود، مجموعه خود را به مراکز تحقیقاتی و پژوهشی مجهز کرده اند. ما در این نمایشگاه شاهد دستاورد‌های بسیار مطلوبی بودیم که نشان از فعالیت بارز قطعه سازان است و اگر دوام داشته باشد، بسیاری از محدودیت‌هایی که به دلیل تحریم‌ها پیش امده است، برطرف خواهیم کرد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره به حضور قطعه سازان بزرگی همچون کروز و رایزکو در این نمایشگاه اشاره کرد و درخصوص میزان کمک آنان به صنعت موتور و خودروبیان کرد: به دلیل وابستگی صنعت خودرو و قطعه، بدون حضور قطعه سازان این صنعت نمی‌تواند نتیجه بخش باشد. سازنده قطعات قطعه سازان هستند و صنعت خودرو صرفا تولید کننده است و با کمک آن‌ها خودروسازان می‌توانند محصول خود را تولید کنند که می‌توان نتیجه گرفت پیشرفت قطعه ساز شرط لازم پیشرفت خودروساز است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: