تعداد بازدید : ۴۹۳۹
کد خبر : ۲۱۰۴۶۷
تحقق برنامه های جهاد خودکفایی ایران خودرو:
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
مدیرعامل ایران خودرو گفت: ایجاد «فن بازار» در صنعت قطعه سازی خودرو به‌عنوان یکی از اهداف مهم ما ترسیم شده که برمبنای آن بهم‌رسانی عرضه و تقاضا و ایجاد بازار فن‌آوری، جریان‌سازی فن‌آوری، هدفمندسازی فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای نیاز‌های صنعت خودرو و ایجاد قطب‌های فن‌آوری محصول در مجاورت قطب‌های صنعتی قطعات و مجموعه‌های خودرو دنبال می‌شود.

58 ميليون يورو صرفه جويی ارزی با داخلی سازی 51 قطعه و مواد اوليه

به گزارش بورس نیوز، فرشاد مقیمی در نشست امضای تفاهم نامه میان ایران خودرو و شرکت‌های دانش بنیان، خواستار سپردن موضوع بررسی تخصصی ساخت قطعات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان به شرکت ساپکو با عنوان کارگزار ایران خودرو شد و همچنین از معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری، خواستار حمایت مالی پروژه‌های فن‌آورانه صنعت خودرو از طریق صندوق‌های حمایتی شد و گفت: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان می‌تواند ریسک فعالیت آنان را کاهش دهد و کمک بسزایی به جهاد خودکفایی صنعت خودروسازی کشور کند.

مقیمی با تاکید بر رویکرد درون زایی ایران خودرو گفت: اکنون بیش از ۵۰ قطعه که تا چندی پیش از خارج از کشور تامین می‌شد از منابع داخلی تامین می‌شود.

وی عدم همکاری شرکت‌های فعال در حوزه ساخت قطعه را یکی از گلایه‌های شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف اصلی ما این است که همراهی و هم افزایی لازم را میان آنان ایجاد کنیم.

مقیمی در ادامه افزود: این همکاری منجربه توسعه دانش فنی، ارتقای توان نوآوری افزایش بهره وری و کاهش وابستگی و افزایش دانش فنی و ظرفیت کمی و کیفی محصولات شرکت‌های دانش بنیان خواهد شد.

مدیرعامل ایران خودرو یادآور شد: شرکت ساپکو این موضوع را به عنوان یکی از اهداف و رویکرد‌های اصلی خود دنبال می‌کند.

وی در ادامه به همکاری ایران خودرو با صنایع دفاع اشاره کرد و گفت: درحال حاضر ۹ شرکت دانش بنیان در وزارت دفاع در قالب ۲۹ پروژه برای تولید قطعات و مجموعه‌های تکنولوژی بر درحال همکاری هستند.


مقیمی ادامه داد: در رویداد فن‌آورانه‌ای که در روز‌های اخیر برگزار شده ۲۱۹ نیاز ایران خودرو اعلام شد که برمبنای آن ۸۰ تفاهم نامه منعقد شده است که در صورت حمایت، با همت مجموعه گروه در موضوع استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان، سرعت انجام فعالیت‌های نوآوری در ایران خودرو افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به برنامه ایران خودرو برای افزایش سهم محصولات پایه گازسوز، لازمه ادامه مسیر آغاز شده را حمایت‌های حاکمیتی دانست و گفت: توسعه این خودرو‌ها علاوه بر اقتصاد خانوار، سبب کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی خواهد شد.

مقیمی کلیدی‌ترین محور فعالیت ایران خودرو را نهضت ساخت داخل دانست و گفت: تعامل شفاف و سازنده‌ای با تامین کنندگان برقرار کرده ایم که این راهبرد در شرکت‌های قطعه ساز نیز تسری یافته است. همچنین سیاست‌های گروه صنعتی ایران خودرو باعث شده که سازندگان با اطمینان خاطر از ثبات تولید و تزریق نقدینگی حرکت کنند.

وی افزود: سیاست‌های تشویقی که در ارتباط با قطعه سازان به کارگرفته شده که عاملی برای ایجاد انگیزه تولید در آنان شده و حمایت قیمتی از محصولات سازندگان از جمله این سیاست‌های تشویقی است.

مدیرعامل ایران خودرو ادامه داد: حمایت صندوق‌های حمایتی معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری در تامین سرمایه ثابت سازندگان می‌تواند تکمیل کننده سیاست تشویقی ایران خودرو باشد.

وی در ادامه به نتایج کسب شده از میز‌های تخصصی ساخت داخل وزارت صمت اشاره کرد و گفت: درمجموع با داخلی سازی ۵۱ قطعه و آیتم مواد اولیه، ۵۸ میلیون یورو کاهش ارزبری را رقم زده ایم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: