تعداد بازدید : ۶۰۰۷
کد خبر : ۲۱۰۴۹۲
گزارش بورس نیوز از یک تفاهم نامه:
۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۱
تفاهم‌نامه‌ای مابین محمدصادق امامیان، رئیس ساترا و امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران منعقد و به زودی عملیاتی می‌شود.
 
تلویزیون اینترنتی بازار سرمایه در راه است
 
به گزارش بورس نیوز، امیر هامونی مدیرعامل فرابورس ایران، تفاهم‌نامه یاد شده را نوعی کمک به تامین مالی پروژه‌های فرهنگی توصیف کرد و از راه‌اندازی تلویزیون اینترنتی بازار سرمایه خبر داد.

 وی با بیان اینکه سازمان فرابورس ایران در زمینه رسانه‌ای نیازمند راهنمایی سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر در فضای مجازی است، گفت: هدف راه اندازی تلویزیون اینترنتی بازار سرمایه بوده که به تولید محتوا در زمینه‌های مالی و اقتصادی پرداخته و در این مسیر از دانش و تجربه ساترا نیز بهره خواهیم برد.

به گفته هامونی در حال‌حاضر مردم نیازی حیاتی برای تحلیل بازار سرمایه دارند، اما به دلیل کمبود محتوا، نه‌تن‌ها عطش آن‌ها فرونمی‌نشیند بلکه روز به روز هم بر ابهاماتشان افزوده می‌شود.

هامونی به آخرین آمار و ارقام بازار سرمایه نیز اشاره داشت و افزود: در حال حاضر حدود ۶۰۰هزار میلیارد تومان از ثروت مردم در فرابورس و در قالب ۱۰بازار عرضه شده؛ ۵۰۰ نماد معاملاتی معامله شده و بیش از ۴۰ صنعت از طریق ۱۰۶ کارگزاری که عضو فرابورس هستند، به مخاطبین ۱۱ میلیون نفری خود خدمات لازم را ارائه خواهند داد. 

مدیرعامل فرابورس با تاکید بر اینکه شکل‌گیری این سازمان منجر به متنوع شدن اقلیم‌ها و ابزار‌های سرمایه‌گذاری و تامین مالی شده عنوان کرد: حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از دولت تامین مالی صورت گرفته به حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و شرکت‌های کوچک و بزرگ تخصیص یابد.
این تفاهم نامه ،مابین فرابورس و ساترا با هدف توسعه پلتفرم‌های تامین مالی جمعی طرح‌های صوت و تصویر فراگیر منعقد شد.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: