تعداد بازدید : ۴۶۲۷
کد خبر : ۲۱۰۶۲۹
مدیرعامل شرکت بورس تهران در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۲
برای جلوگیری از خروج سرمایه از بورس معافیت‌های مالیاتی به بازارگردان‌ها اعطا شده و کاهش هزینه‌های معاملاتی را برای آن‌ها رقم زده شده تا به‌نوعی صرفه اقتصادی معاملات افزایش یابد و بازارگردان‌ها بتوانند تثبیت کننده بازار شوند.

بورس با بازارگردان‌ها ترمز FATF را کشید

علی صحرائی مدیرعامل شرکت بورس تهران درخصوص آنکه با اوج‌گیری بازارهای موازی همچون طلا، ارز و ... و البته احتمال تغییراتی در FATF امکان خروج سهامداران تازه‌ورود به بازار وجود دارد و چگونه می‌توان مانع از خروج نقدینگی از بازار شد، به بورس‌نیوز گفت: در راستای ماندگاری سهامدار و نقدینگی در بازارسرمایه، راهکارها و تدابیری اندیشیده شده و فعالان بازار می‌توانند از طریق «صندوق‌های سرمایه‌گذاری» نسبت به دوره‌هایی که بازار با نوسان همراه بوده اقدام کنند از سوی دیگر، برای جلوگیری از خروج سرمایه از بورس معافیت‌های مالیاتی به بازارگردان‌ها اعطا شده و کاهش هزینه‌های معاملاتی را برای آنها رقم زده‌ شده تا به‌نوعی صرفه اقتصادی معاملات افزایش یابد و بازارگردان‌ها بتوانند تثبیت کننده بازار شوند.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با گسترش صندوق توسعه بازار امیدوار به جلوگیری از ریزش‌ها هستیم و نمی‌توان از نقش صندوق تثبیت که برای موارد استثنایی وارد گود می‌شوند چشم‌پوشی کرد بنابراین نگرانی سهامداران به‌ویژه سهامداران خُرد برطرف خواهد شد.

صحرایی افزود: در این چند برهه نیز سهامدار عمده نیز همیشه پای کار بوده تا در زمان لازم، نگرانی سهامداران خرد را برطرف کنند.

مدیرعامل شرکت بورس‌تهران در توصیه به سهامداران تصریح کرد: سهامداران تازه وارد باید در نظر داشته باشند که بازارسرمایه، بازاری کاملا تخصصی بوده و باید با اطلاع کامل از ابزارهای موجود گام در بازار گذاشته و بدون دانش حجم انبوهی از سرمایه خود را وارد بازار نکنند تا اگر با زیان مواجه شدند، سرمایه آنها سوخت نشود؛ سهامداران جدیدالورود می‌تواند از حدود 190 صندوق سرمایه‌گذاری به‌صورت مختلط و صندوق‌های سرمایه‌گذاری که صرفا فعالیت‌های تخصصی داشته و مکانیزم فعالیت در بازار را به‌خوبی می‌دانند، بهره برده و وارد بازار شوند.

بورس با بازارگردان‌ها ترمز FATF را کشید

وی همچنین تاکید کرد: به سرمایه‌گذاران مشتاق تازه‌وارد به این بازار توصیه می‌شود که با منابع اندک، منحنی فراگیری و یادگیری خود را توسعه دهند و تمامی منابع مادی خود را وارد بازار نکنند. حتما به بنیاد شرکت‌ها توجه داشته باشند، پیرو شایعات در فضای مجازی نباشند چراکه بستر فضای مجازی آسیب‌زا بوده و از آن پیروی نکنند. هیچ کسی نمی‌تواند سوداوری در بازار سهام را تضمین کند.

صحرایی در پایان تاکید کرد: هر حوزه سرمایه‌گذاری دارای ریسک‌های منحصربه‌فرد خود بوده ولذا سهامداران جدید، حدالامکان از مکانیزم حضور در بازارسرمایه مطلع شوند.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
سلام سازمان بورس از سال 92 تاکنون دارد مو به مو ونقطه به نقطه اف ای تیاف را اجرا میکند وشهد انهم طرح سجام میباشد
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: