تعداد بازدید : ۴۰۹۴
کد خبر : ۲۱۱۱۵۴
وقتی شناسایی سود خالص، اتفاقی عجیب نیست؛
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۰
مازاد درآمد‌های عملیات بانکداری بانک تجارت در بهمن ماه بیش از ۴.۱۷۶ میلیارد ریال بوده که پوشش مناسبی نسبت به ۱۱.۸۱۶ میلیارد ریال مازاد درآمد‌های ۱۱ ماهه نخست سال به شمار می‌رود.

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، پس از کاهش زیان بانک‌تجارت در سه ماهه سوم سال مالی ۱۳۹۸، آگهی‌های فروش سهام موجود در پرتفوی و افزایش چشمگیر قیمت ارز و احتمال بالای شناسایی درآمد بالای تسعیر ارز، حالا بسیاری از فعالین بازار سرمایه از شناسایی سود‌هایی قابل توجه از بانک تجارت یاد می‌کنند.

اتفاقی که با شناسایی رقم قابل توجه مازاد درآمد‌های حاصل از فعالیت بانکداری، فروش سهام زیرمجموعه و شناسایی درآمد‌هایی شاید بیش از ۳ تا ۴هزار میلیارد تومانی ناشی از تسعیر ارز، بانک تجارت را به عنوان یکی از مهم‌ترین کاندید‌های رشد قیمتی در بازار معرفی کند.

شاید شناسایی سود خالصی بیش از ۳۰۰ ریالی به ازای هر سهم از این بانک در انتهای سال اتفاق عجیبی نباشد و البته خرید سنگین این روز‌ها در این نماد هم شاید گویای اجماع برخی از تحلیلگران و سهامداران حقوقی بزرگ باشد.

نکته جالبی که می‌توان از گزارش فعالیت بهمن‌ماه بانک تجارت به آن اشاره داشت، ادامه روند مازاد فعالیت اصلی بانکداری (مازاد درآمد‌های حاصل از تسهیلات اعطایی و سود سپرده‌های پرداختی) در مقایسه با عملکرد ۹ ماهه ابتدایی سال است.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود مازاد درآمد‌های عملیات بانکداری بانک تجارت در بهمن ماه بیش از ۴.۱۷۶ میلیارد ریال بوده که پوشش مناسبی نسبت به ۱۱.۸۱۶ میلیارد ریال مازاد درآمد‌های ۱۱ ماهه نخست سال به شمار می‌رود.

کارشناس‌بانک
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۹
سلام.درسته.بانک.تجارت.یکی.از.بزرگترین.بانک.بورسی.ایران.است.که.از.۱۲.بانک.ادغامی.بوجود.امد.ودارای.کادر.مجرب.ومدیران.ارشد.خوب.وبا.کارنامه.درخشان.وتراز.وارز.اوری.وافزایش.سرمایه.و.ارزیابی.دارایی.شایستگی.وتلاش.کارکنان.وخلاقیت.مدیران.ارشد.وبا.هدف.رونق.تولید.و.اقتصادی.اکنون.در.ردیف...بزرگترین.بانک.بورسی.ایران.قرار.دارد.وبه.همه.خسته.نباشید.می.گویم.کارشناس.بانک.کنعانیان.یوسف.وسلام.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: