تعداد بازدید : ۱۲۱۸
کد خبر : ۲۱۱۱۸۸
حکایت نرخ‌ها شیرین‌تر می‌شود؛
۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
درآمد‌های «فولاد هرمزگان» در سال جاری رشد بسیار خوبی داشته که ناشی از بهبود شرایط صادراتی است و البته افزایش نرخ‌ها آینده روشن‌تری را حکایت می‌کند.

رشد «هرمز» در زمین خارجی‌ها

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، نرخ فروش اسلب در بهمن ماه رشد بسیار مطلوبی داشته و از قیمت ۴۵ میلیون ریال عبور کرد.

بر اساس گزارش عملکرد شرکت «فولاد هرمزگان جنوب»، نرخ اسلب در بهمن نسبت به دی سال جاری حدود ۱۶ درصد رشد کرد و در حالی که مدتی در محدوده مشخص حرکت می‌کرد، به یک‌باره پرش بلندی کرد و روند صعودی خود را شتاب بخشید.

رشد «هرمز» در زمین خارجی‌ها

همین افزایش نرخ موجب شد تا با وجود کاهش مقدار فروش، مبلغ فروش افت چندانی نداشته باشد. در بهمن ماه ۵ هزار و ۸۶۸ میلیارد ریال درآمد عاید «هرمز» شد؛ در حالی که در دی ماه این رقم ۶ هزار و ۶۴۲ میلیارد ریال بود.

در مجموع، این فولادساز ۵۴ هزار و ۷۸۸ میلیارد ریال درآمد در ۱۱ ماه گذشته از سال ۹۸ کسب کرد که اگر این رقم را با درآمد ۱۱ ماهه سال ۹۷ مقایسه کنیم رشد جالب توجه ۶۸ درصدی را برای سهامداران خود روایت می‌کند.

یکی از دلایل رشد درآمدها، افزایش حجم صادرات فولادسازان در ماه‌های اخیر است که تونستند قرارداد‌های صادراتی خوبی منعقد کنند.

در کل، «هرمز» در سال جاری علاوه بر افزایش نرخ فروش محصولات خود، توانسته مقدار بیشتری نیز بفروشد و از دو مسیر به سمت در سمت درآمد‌های بیشتر حرکت کند.

در گزارش ۹ ماهه سال جاری که خبر از تحقق ۶۸۱ ریال سود به ازای هر سهم داده بود، پیش بینی کرده بود تا پایان سال به درآمد ۶۶ هزار و ۱۰۲ میلیارد ریالی دست یابد. به این ترتیب، «هرمز» تا پایان دوره ۱۱ ماهه موفق به تحقق ۸۳ درصد رقم برآورد شده، شود. بنابراین، تحقق درآمد پیش بینی شده قابل انتظار است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: