تعداد بازدید : ۶۲۶۸
کد خبر : ۲۱۱۶۲۲
الکل خون این قندی بالا می‌رود؛
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
در شرایط کنونی کشور که تقاضا برای محصولات ضدعفونی کننده بالا رفته، نیم نگاهی باید به شرکت‌های فعال در این حوزه که چشم‌انداز روشنی پیش‌روی آن‌ها باز شده، داشت.

نان‌آوری کرونا برای «قپیرا»

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، ویروس کرونا برای هر که آب نداشت، برای برخی شرکت‌های تولیدکننده الکل و مواد شوینده نان داشت.

با شیوع ویروس کرونا در کشور میزان تقاضا برای الکل و مواد شوینده و ضدعفونی کننده افزایش یافت. یکی از شرکت‌هایی که اقدام به تولید الکل می‌کند، «فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر» است. با وجود آن که فعالیت اصلی شرکت تولید قند و شکر است اما؛ دستی بر آتش الکل دارد و سرکی به این بازار نیز زده و تنها تولیدکننده الکل در گروه قند و شکر است.

این شرکت از سال مالی منتهی به تیر ماه ۹۸ بیش از ۳.۳ میلیون لیتر الکل تولید کرد که نرخ فروش آن نسبت به سال مالی ۹۷ رشد جالب توجه ۳۸۳ درصدی داشت.

در مدت گذشته از سال مالی ۹۹ (دوره ۸ ماهه منتهی به بهمن ۹۸) بالغ بر یک میلیون لیتر الکل تولید و ۹۰۰ هزار لیتر به فروش رسیده؛ در حالی که تا پایان بهمن ماه سال ۹۷ حدود ۱.۷ میلیون لیتر الکل تولید و ۱.۶ میلیون لیتر فروخته شده بود.

نرخ فروش الکل «قپیرا» طی سال مالی منتهی به تیر ۹۹ با رشد همراه بوده و در بهمن ماه به اوج خود رسید. انتظار می‌رود با فشار تقاضا در نتیجه شیوع کرونا، علاوه بر افزایش تولید و فروش الکل توسط این شرکت، نرخ فروش نیز رشد کند.

نان‌آوری کرونا برای «قپیرا»

شایان ذکر است که این شرکت قندی در ۸ ماه گذشته از سال مالی ۹۹ به درآمد ۲۸۰۷ میلیارد ریالی دست یافته که از مبلغ درآمد کل سال مالی ۹۸ بیشتر است.

«قپیرا» نیمه نخست سال مالی خود را با رشد ۷۳ درصدی سود خالص و همچنین، حاشیه سود ۱۴ درصدی به پایان رساند و با توجه به شرایط تولید و فروش الکل، انتظار می‌رود این روند با شتاب بیشتری ادامه یابد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: