تعداد بازدید : ۹۷۴
کد خبر : ۲۱۱۶۶۰
در آستانه عرضه سهام تامین سرمایه ملت در بورس بررسی شد؛
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۳
از مجموع کل درآمد‌های ۲.۹۷۰ میلیارد ریالی شناسایی شده شرکت تامین سرمایه امید در سال مالی ۱۳۹۸ تنها در حدود ۱۴۹ میلیارد ریال مربوط به درآمد‌های حاصل از ارائه خدمات تخصصی نظیر مدیریت صندوق و مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری بوده است.

نگاهی به صورت‌های مالی

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، همانگونه که استحضار دارید، در دو سال اخیر شاهد ورود شرکت‌های تامین سرمایه به بورس بودیم و با احتما زیاد تا انتهای سال نیز شاهد ورود تامین سرمایه ملت به این بازار خواهیم بود.

به این بهانه بد نیست نگاهی به صورت‌های مالی حسابرسی شده تامین سرمایه امید داشته باشیم تا پیش زمینه‌ای هم برای آشنایی با سرفصل‌های درآمدی این شرکت‌ها به وجود آید.

نگاهی به صورت‌های مالی

نکته جالب در مورد درآمد‌های شناسایی شده این شرکت که البته در اکثر شرکت‌های تامین سرمایه نیز به چشم می‌خورد سهم بالای درآمد‌های حاصل از سود بانکی و اوراق بوده و تاسف‌برانگیزتر آنکه خدمات مالی ارائه شده توسط این شرکت‌ها که به نوعی سوپرمارکت مالی هم محسوب می‌شوند، بسیار ناچیز است.

نگاهی به صورت‌های مالی

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، از مجموع کل درآمد‌های ۲.۹۷۰ میلیارد ریالی شناسایی شده شرکت تامین سرمایه امید در سال مالی ۱۳۹۸ تنها در حدود ۱۴۹ میلیارد ریال مربوط به درآمد‌های حاصل از ارائه خدمات تخصصی نظیر مدیریت صندوق و مشاوره مالی و سرمایه گذاری بوده که این موضوع نشان دهنده شناسایی درآمد‌هایی بادآورده از این شرکت‌ها به واسطه انحصار و سرمایه‌های بالایشان است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: