تعداد بازدید : ۳۶۷۰
کد خبر : ۲۱۱۹۳۷
نگاهی به وضعیت و عملکرد مالی شرکت تامین سرمایه بانک ملت؛
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۱
لازم به ذکر است که سرمایه ثبت شده شرکت در بهمن ماه به ۷.۰۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

قیمت حداقلی تعیین شده در عرضه اولیه سهام شرکت

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، در روز چهارشنبه ۱۴ اسفند ماه سال جاری، ۱۳ درصد از سهام شرکت تامین سرمایه بانک ملت در بازار بورس عرضه اولیه می‌شود.

بر اساس این گزارش، ۳درصد از این سهام به صندوق‌های سرمایه‌گذاری تعلق دارد و ۱۰درصد نیز به سایر سرمایه‌گذاران تخصیص می‌یابد.

قیمت تعیین شده جهت عرضه اولیه سهام این شرکت با سرمایه ۷.۰۰۰ میلیارد ریال، معادل ۳.۴۰۰ ریال تعیین شده و این در حالی است که قیمت ارزش‌گذاری شده این شرکت در گزارش ارزش‌گذاری تهیه شده معادل ۴.۰۷۱ ریال به ازای هر سهم برآورد شده است.

در جدول زیر اقلام عمده صورت‌های مالی شرکت (بر اساس صورت‌های مالی ۹ ماهه منتهی به پایان آذر ماه سال جاری) ارائه شده است.

لازم به ذکر است، سرمایه ثبت شده شرکت در بهمن ماه به ۷.۰۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

قیمت حداقلی تعیین شده در عرضه اولیه سهام شرکت

همان گونه که در جدول  مشخص است، بخش عمده دارایی‌های شرکت مربوط به سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت است.

با توجه به مدل کسب و کار شرکت و انجام فعالیت‌های مربوط به بازارگردانی، تعهد پذیره‌نویسی و همچنین سرمایه‌گذاری در بازار‌های مالی، بخش عمده دارایی‌های شرکت در بخش سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت اعمال شده است.

درآمد‌های محقق شده در ۹ماهه سال جاری به ۳.۳۸۹ میلیارد ریال رسیده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۱۵درصدی را نشان می‌دهد.

این درآمد‌ها بر اساس گزارش عملکرد ماهیانه شرکت تا پایان بهمن ماه سال جاری به ۴.۰۷۶ میلیارد ریال رسیده است.

ترکیب درآمد‌های ۱۱ ماهه شال ۲.۲۵۹ میلیارد ریال درآمد ناشی از بازارگردانی و سود اوراق بدهی شرکت، ۱.۰۷۵میلیارد ریال بابت تعهد پذیره نویسی اوراق و سهام، ۷۰۲ میلیارد ریال درآمد ناشی از مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها و همچنین مبلغ ۴۰ میلیارد ریال نیز بابت سایر درآمد‌ها بوده است.

انتظار می‌رود که درآمد‌های عملیاتی شرکت تا پایان سال به بیش از ۴.۶۰۰ میلیارد ریال برسد.

لازم به ذکر است، مالکیت ۵۱ درصد از سهام شرکت کارگزاری بانک ملت متعلق به شرکت تامین سرمایه ملت بوده و باتوجه به سود قابل کسب این کارگزاری در سال جاری، انتظار می‌رود که تامین سرمایه در سال جاری به میزان حداقلی ۲۵۰ میلیارد ریال درآمد سود سهام از محل سرمایه‌گذاری در سهام شرکت کارگزاری بانک ملت محقق کند.

حیطه اصلی فعالیت‌های شرکت تامین سرمایه بانک ملت، قبول سمت بازارگردانی و تعهد پذیره‌نویسی انواع اوراق بهادار است. همچنین سرمایه‌گذاری در اوراق مالی شامل اوراق بدهی و سهام نیز از دیگر فعالیت‌های اصلی شرکت محسوب می‌شود. از دیگر فعالیت‌های درآمد زای شرکت می‌توان به مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری اشاره کرد.

نرخ پیش‌بینی شده بازارگردانی در سال‌های آتی و بر اساس گزارش ارزش‌گذاری شرکت معادل ۲.۵ درصد و نرخ تعهد پذیره‌نویسی نیز ۱.۵ درصد از اوراق قابل انتشار در سال‌های آتی برآورد شده است.

با توجه به ساختار مالی شرکت و الزام شرکت مربوط به رعایت کفایت سرمایه، پیش‌بینی شده که سرمایه شرکت در سال‌های آتی به ۱۵ هزار میلیارد ریال برسد. الزام رعایت کفایت سرمایه مربوط به توانایی شرکت در قبول سمت متعهد پذیره‌نویس و بازارگردان در انواع اوراق مالی از جمله اوراق بدهی است.

با توجه به پیش‌بینی سودآوری سال جاری و سال اتی، به نظر می‌رسد که قیمت ۳.۴۰۰ ریالی قیمت بسیار منصفانه‌ای برای عرضه اولیه سهام این شرکت باشد. انتظار می‌رود که همانند سایر عرضه‌های اولیه صورت گرفته، رشد قیمت قابل‌توجهی در ارزش این شرکت در هفته‌های آینده روی دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: