تعداد بازدید : ۳۳۶
کد خبر : ۲۱۱۹۴۵
عضو کمیسیون عمران مجلس:
۱۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم اگر لایحه بودجه سال ۹۹ پیش از سال جدید تعیین تکلیف نمی‌شد، کشور در حوزه بودجه‌ریزی و تخصیص اعتبارات با مشکل مواجه می‌شد.

بلاتکلیفی بودجه مشکل آفرین بود

به گزارش بورس نیوز، مجید کیان‌پور درخصوص اذن رهبر معظم انقلاب برای ارسال مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹ به شورای نگهبان، اظهار کرد: در وضعیت فعلی به دلیل شیوع بیماری کرونا، مجلس با دستور ستاد مبارزه با کرونا نمی‌توانست جلسات را علنی برگزار کند، همچنین از سوی دیگر دولت برای تخصیص بودجه سال آینده نیاز به قانون داشت، این شرایط موجب شده بود که مجلس، دولت و کل کشور در یک بلاتکلیفی قرار بگیرند که با اذن معظم له این مشکل اساسی برطرف شد.

وی افزود: هدف اصلی مجلس از تعطیلی جلسات علنی انتقال نیافتن بیماری کرونا به مردم بود، زیرا در دوهفته اخیر مشخص شد که تعدادی از نمایندگان به این بیماری مبتلا شده اند و حضور آن‌ها در مجلس و شهرستان‌ها برای سلامتی مردم خطرناک خواهد بود.

نماینده مردم دورود و ازنا در خانه ملت ادامه داد: قانون اساسی تمام اقدامات را برای تصویب لایحه بودجه سال ۹۹ در کمیسیون تلفیق و ارسال آن به شورای نگهبان پیش‌بینی کرده و این موضوع به درستی صورت پذیرفت.

کیانپور درباره عملکرد رئیس مجلس در ارسال نامه به رهبر معظم انقلاب، تصریح کرد: در نامه رئیس مجلس به رهبر معظم انقلاب تمام موارد و موضوعات پیرامون بررسی لایحه بودجه توضیح داده شد و رهبری نیز با ارسال لایحه به شورا موافقت کردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: به طور حتم اگر لایحه بودجه سال ۹۹ پیش از سال جدید تعیین تکلیف نمی‌شد، کشور در حوزه بودجه‌ریزی و تخصیص اعتبارات با مشکل مواجه می‌شد، به عنوان مثال دولت نمی‌توانست حقوق کارمندان را پرداخت کند و اگر این اقدام صورت می‌گرفت، مغایر با قانون بود، بنابر این تصویب لایحه بودجه تمام این مشکلات و موانع را برطرف کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: