تعداد بازدید : ۲۷۵۸
کد خبر : ۲۱۲۰۲۵
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان به سهامداران وعده داد؛
۱۴ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۲
نشست معارفه شرکت پتروشیمی شهید تندگویان جهت عرضه در بازار سرمایه و سهام (فرابورس) برگزار شد. 
عرضه بیش از ۹ درصدی تندگویان در فرابورس
 
به گزارش بورس‌نیوز، سیدرضا قاسمی شهری مدیرعامل پتروشیمی تندگویان در این نشست اظهارکرد: تولید پت و محصولات پلی اتیلن ترفتالات به صورت انحصاری در اختیار پتروشیمی تندگویان بوده ضمن آنکه صادرات و تولید داخلی آن نیز بر عهده این شرکت است.
 
مدیرعامل پتروشیمی تندگویان میزان ظرفیت شرکت را بیش از ۷۰ درصد عنوان و اضافه‌کرد: اهداف صادراتی کشورهایی، چون ترکیه، عراق، کویت، تایلند، تایوان و هند بوده، اما اولویت اصلی تامین نیاز داخل است.

سعید محبی‌فر معاون مالی و سرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس نیز سیاست هلدینگ خلیج‌فارس را شفاف‌سازی و ایجاد بستری مناسب برای حضور در بازارسرمایه عنوان کرد وافزود: میزان سهام ارائه شده در عرضه اولیه ۹.۵درصد بوده که در مراحل بعدی با مناسب بودن شرایط بازار، عرضه‌ها افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: طبق قوانین بازار بورس و فرابورس ۸درصد به صورت عام و ۱.۵درصد مابقی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اختصاص می‌یابد.

محبی‌فر خاطرنشان کرد: سهام پتروشیمی تندگویان مانند سهام پتروشیمی نوری، جزو سهم‌های مناسب بوده و تمامی حمایت‌های لازم از این سهم صورت خواهد گرفت و امید می‌رود سود قابل توجهی نصیب سهامداران شود.

سودسازی پس از مثبت شدن میزان تولید

محمد شایگان، مدیرمالی پتروشیمی تندگویان در خصوص میزان سودآوری این شرکت گفت: در سال گذشته ۱۱۲۰میلیارد تومان بود که گزار‌ش‌های ۱۱ماهه سال جاری به ۱۵۴۰میلیارد تومان می‌رسد. با توجه به مثبت شدن میزان تولید، میزان سود به ۱۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

وی همچنین میزان زیان دهی شرکت را "بحث قیمت"‌ها دانست و گفت: این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های جهانی پایین‌تر بود، اما بعد از آزادشدن ارز، قیمت‌ها در سطح قیمت‌های جهانی بوده و کنترل هزینه ها، پرداخت کلیه بدهی‌های بانکی و همچنین کاهش هزینه‌های مالی و تسعیر ارز نیز از عوامل تاثیر گذاری برای بیرون آمدن از شرایط زیان دهی است.

به گزارش بورس نیوز، زمان دقیق عرضه تندگویان روز شنبه مصادف با تولد امام علی تعیین شد؛ همچنین آغاز فرآیند تولید و فعالیت پالایشگاه گازی بیدبلند هفته آینده و سوخت رسانی تا پایان هفته صورت می‌گیرد؛ زمان افتتاح این پالایشگاه نیز نیمه دوم اردیبهشت ۱۳٩٩ اعلام شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: