تعداد بازدید : ۲۹۳۱
کد خبر : ۲۱۲۱۲۳
افزایش سرمایه ۱۰۸درصدی این معدنی به نفع سهامداران می‌شود؛
۱۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۸
این شرکت در نظر داشته تا در راستای مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، تامیند سرمایه در گردش خرید سنگ آهن و اجرای طرح‌های توسعه‌ای و زیر ساختی و ... از محل مانده مطالبات صاحبان سهام و آورده نقدی سایر سهامداران این افزایش سرمایه‌ را انجام دهد.

بارسنگین بر دوش سهامدار عمده

به گزارش گروه تحقیق و مطالعات بورس‌نیوز، بر اساس گزارش منتشره در سامانه کدال، شرکت گل‌گهر سیرجان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های معدنی کشور قصد داشته تا با افزایش سرمایه سنگین و ۵.۲۰۰ میلیارد تومانی، سرمایه خود را به ۱۰.۰۰۰ میلیارد تومان برساند.

بارسنگین بر دوش سهامدار عمده

به نظر می‌رسد علی رغم رشد چشمگیر ورود نقدینگی به بازار سرمایه نتوانست به عنوان یک فرصت برای افزایش سرمایه‌های نقدی از سوی شرکت‌های فعال در بازار سرمایه مورد استفاده قرار گیرد با این حال افزایش سرمایه سنگین گل گهر از محل آورده نقد که البته بار اصلی آن بر دوش سهامداران عمده بوده که حرکتی منطقی و قابل تحسین است.

بارسنگین بر دوش سهامدار عمده

بنا بر اظهارات میران شرکت گل گهر سیرجان، این شرکت در نظر دارد جهت مشارکت در افزایش سرمایه شرکت‌های سرمایه پذیر، تامیند سرمایه در گردش خرید سنگ آهن و اجرای طرح‌های توسعه ای، زیر ساختی و کیفی از محل مانده مطالبات صاحبان سهام و آورده نقدی سایر سهامداران افزایش سرمایه‌ای ۵۲.۰۰۰ میلیارد ریالی را انجام دهد.

بارسنگین بر دوش سهامدار عمده

اما نکته جالب توجه این گزارش سهم بالای "سرمایه‌گذاری امید" و " سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در افزایش سرمایه کنونی بوده که این موضوع می‌تواند منجر به دغدغه‌ای جدی از سوی سهامداران این شرکت‌ها برای تقسیم سود پایین احتمالی باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.