تعداد بازدید : ۲۶۳
کد خبر : ۲۱۲۱۶۹
۱۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
واحد‌های تحقیق و توسعه یا همان R&D نقش مهمی در خلق محصولات جدید، کاهش هزینه‌های تولید، ارتقای بهره وری و افزایش سهم بازار دارند و شرکت کروز توجه ویژه‌ای به این واحد در مجموعه خود دارد.

به گزارش بورس نیوز،اکبر حقی مدیر پشتیبانی و مهندسی بخش مکانیک شرکت صنایع تولیدی کروز با اشاره به اهمیت وجود واحد تحقیق و توسعه در صنعت قطعه سازی گفت: تحقیق و توسعه نبض حیات شرکت‌های پیشرو در دنیا محسوب می‌شود که نقشی اساسی در طراحی و خلق محصولات جدید، بروزآوری و بهینه سازی محصولات موجود دارند. کروز به منظور در اختیار گرفتن بازار‌های هدف که به دنبال کاهش قیمت تمام شده، کیفیت بالا و تنوع محصول است، از بدو تاسیس همواره توجه ویژه‌ای به امر تحقیق و توسعه داشته است.
حقی با تاکید بر اینکه قطعه سازی بدون تحقیق و توسعه معنایی ندارد، تصریح کرد: کشوری که بخواهد با اتکا به دانش فنی داخلی خودروساز شود، هیچ راهی به جز محوریت قرار دادن تولید خود بر اساس تحقیق و توسعه نخواهد داشت. کروز در مجموعه‌ی خود با تامین کلیه هزینه‌ها از جمله هزینه تحقیقات، گام‌های هر چه بیشتر در پیشرفت این صنعت برداشته که توسعه شگرف و بومی سازی بسیاری از قطعات حاصل توجه این شرکت به بخش تحقیق و توسعه بوده است.
مدیر پشتیبانی و مهندسی بخش مکانیک کروز با اشاره به زمانبر بودن فعالیت‌های تحقیق و توسعه اظهار کرد: همانند کلیه پروژه‌های تحقیقاتی، نتیجه تحقیق و توسعه در این صنعت نیز در کوتاه مدت نمایان نمی‌شود و ممکن است ماه‌ها و یا بیش از یکسال زمان لازم باشد تا حاصل کار نمایان شود. کروز با درک این موضوع آینده نگری را اساس کار خود قرار داده و امروزه نتایج سال‌ها تلاش و فعالیت در این زمینه دیده می‌شود.
حقی در خصوص اهداف و وظایف تحقیق و توسعه بخش مکانیک بیان کرد: ما در این واحد تحقیقات و طراحی سیستم‌های مکانیک خودرو از جمله قطعات مربوط به دسته سیم، کنترل بدنه، چراغ، مالتی مدیا، جلو آمپر، نشانگرها، ریموت کنترل و... جهت داخلی سازی آن‌ها در خودرو‌های متفاوت را انجام می‌دهیم.
مدیر پشتیبانی و مهندسی بخش مکانیک کروز با اشاره به دستاورد‌های این شرکت تصریح کرد: طراحی و ساخت اجزاء مکانیکی پلت فرم‌های برقی کروز و بهینه سازی آن شامل مجموعه جعبه الکترونیکی کنترل بدنه، متعلقات مکانیکی جعبه الکترونیک ECU، فیوزباکس‌ها و ... بخشی از دستاورد‌های این مجموعه که قابل استفاده در کلیه خودرو‌های داخلی با انجام برخی تغییرات است.
وی با اشاره به چگونگی انتخاب یک قطعه جهت بومی سازی آن گفت: در کروز کمیته‌ای تخصصی شکل گرفته که به طور میانگین هفته‌ای دو روز به صورت تمام وقت جلساتی را با واحد‌های شرکت در خصوص بررسی نیازمندی‌ها و انتخاب پروژه‌ها و قطعات با اولویت بالا جهت روند بومی سازی آن تشکیل می‌دهند. ما در این جلسات عوامل متفاوتی مانند مقرون به صرفه بودن، مواد و تجهیزات مورد نیاز و ... را امکان سنجی می‌کنیم و بر این اساس زمینه طراحی و تولید قطعات مورد نظر فراهم می‌شوند.
حقی با اشاره به اینکه تحقیق و توسعه سبب اشتغالزایی و بومی سازی بسیاری از قطعات در کروز شده است، اظهار کرد: تحریم‌ها عامل اصلی تکاپو و پیشرفت در تولید داخل بسیاری از قطعات بود. در کروز از تحریم‌های دوره اول در سال ۹۱ تحقیقات اصلی آغاز شد و در دوره دوم تحریم با توجه به چشم انداز‌های شرکت از منظر فنی می‌توان گفت به نتایج مطلوبی دست پیدا کردیم و ماحصل کار ما در این ۷ سال، طراحی و تولید بیش از ۴۰۰۰ نوع قالب و خودکفایی قطعات متفاوت خودرویی بود و اکنون در خطوط تولید و محصولات گوناگون شرکت استفاده می‌گیرند که میلیون‌ها دلار صرف جویی ارزی به دنبال داشته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: