تعداد بازدید : ۱۱۲۹
کد خبر : ۲۱۲۴۱۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
حمید رسایی

یک جای کار می‌لنگد

به گزارش بورس نیوز، اینکه کرونا ویروس ساخته آزمایشگاه‌های بیولوژیک آمریکا برای ضربه زدن به اقتصاد چین است یا دست پروده خود چینی‌هاست تا بعدا با واکسن آن تجارت کنند یا اساسا شرکت‌های بزرگ بیمه‌ای پشت این موضوع هستند را من هم نمی‌دانم. اما آنچه مسلم است، کرونا میهمان ناخوانده‌ای در کشور ماست. کرونا بر همه چیز سایه انداخته و سوگمندانه علیرغم تلاش همه نهاد‌های ذیربط و مرتبط، اما همچنان در حال پیش‌روی است و انگار یک جای کار می‌لنگد.

نمونه آن اخبار متضاد و دوگانه این روزهاست. غیر از اینکه چهار بار برگشت ساعت کاری ادارات به حالت عادی تغییر کرد، رئیس جمهور خبر از آمدن شنبه‌ای می‌دهد که قرار است همه چیز عادی شود، اما وزیر بهداشت و رئیس ستاد مقابله با کرونا هفته‌ای که قرار بود عادی باشد، پیک شدت بحران اعلام می‌کند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، تعداد فوتی‌ها در کل کشور را ۱۲۴ نفر ذکر می‌کند، اما نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در گیلان خبر از فوت شدن ۲۰۰ نفر بر اثر ابتلا به کرونا می‌دهد و سپس تکذیب می‌شود!

با دستور استاندار مازندران، جاده‌ها منتهی به مازندران به روی مسافران غیر بومی بسته می‌شود، اما حسن روحانی دستور بازگشایی می‌دهد و خروجی آن به جان هم افتادن مردم می‌شود.

روزی نیست که خبر کشف میلیونی دستکش و ماسک پخش نشود و مصاحبه‌های برخی مسئولان درباره وارد کردن یا کارگاه‌های دوخت و آماده سازی ماسک و دستکش و ژل ضدعفونی کننده را از سیما نشنویم بعد سراغ هر داروخانه‌ای که می‌رویم، تابلو دستکش، ژل و ماسک نداریم را نبینیم.

اصلا چرا بار روی دوش وزارت بهداشت است! چطور این وزارت خانه هم در ستاد باشد هم در صف؟ اساسا وزیر بهداشت با همه زحماتش، توان روی دوش گرفتن این بار را دارد؟ مثلا ما با یک بحران فراگیر درگیریم و قاعدتا رئیس جمهور یا معاون اول او باید فرماندهی این ستاد را بر عهده بگیرند، حتی وزیر کشور، ولی وزیر بهداشت رئیس ستاد است و کل دولت، درگیر نیست. هلال احمر چرا بدون رئیس است؟ چرا روحانی لجوجانه با انتصاب افراد پیشنهاد شده مخالفت می‌کند؟ سئوال مهمتر این است که پدافند غیر عامل کجاست؟ چرا رئیس جمهور با پدافند غیر عامل هم مانند هلال احمر لجوجانه برخورد می‌کند؟ چرا از حضور نماینده پدافند غیر عامل در جلسات ستاد کرونا ممانعت می‌شود؟ چرا رئیس سازمان پدافند غیرعامل حق مصاحبه ندارد؟!

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.