تعداد بازدید : ۲۸۸
کد خبر : ۲۱۲۴۲۲
نیاز کشور کدام است؛
۱۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
کارخانه‌های قطعه سازی که در جریان بزرگترین موج تخریب علیه تولید با برخی همصدا شدند باید به این فکر کنند که روزی ممکن است ورق این ماجرا برگردد.

به گزارش بورس نیوز، افزایش تولید چندوقت اخیر خودروسازان و ایجاد رونق مناسب در این بخش مقارن با شکل گیری هجمه‌هایی علیه یکی از بزرگترین کارخانه‌های قطعه سازی شد. اتفاقی که اگرچه با توجه به بودن برخی افراد در اتحادیه قطعه سازی پیش بینی می‌شد، اما شدت آن به جهت حجم ناجوانمردی‌های به راه افتاده دور از انتظار بود. گاهاً در این جریان تخریبی اینطور استنباط می‌شد که افراد مورد انتقاد از فرزندان این آب و خاک نیستند و به همین دلیل جای برخی نفرات را تنگ کرده اند. برخی کارخانه‌های قطعه سازی که در سال شاید مجموع تولیدشان به نصف تولید بزرگترین قطعه سازی کشور نرسد نیز در مواردی با همراهی این جریان مخرب سعی در خودنمایی داشتند.
تریبون‌هایی که در اختیار گروه مقابل قرار دارد از مرز نفوذ گذشته، زیرا با وجود محدودیت‌های قانونی که ادامه‌ی حیات برخی صفحات در اختیار این جریان را منع کرده بود، اما مجدداً شاهد فعالیت آن‌ها هستیم. در این میان آنچه صد البته باید مورد قضاوت قرار گیرد دستاورد است، اما به هر ترتیب شکل گیری برخی جریانات اتفاقات ناگواری را رقم خواهد زد.
نهضت داخلی سازی و رونق تولید با همه‌ی چالش‌ها (تحریم، افزایش نرخ ارز، کرونا، گرانی مواد اولیه و حضور افراد غیرمتخصص) به وجود آمده در این میان به انجام نرسیدن وعده‌های شورای پول و اعتبار ورود نقدینگی به جهت تأمین نیاز‌های زنجیره‌ی تولید را با مشکل اساسی روبرو کرده است و در شرایطی که شیوع اپیدمی کرونا مسئله‌ی تولید را با نهایت احتیاط مواجه ساخته و هزینه‌های دیگری را جدا از هزینه‌های جاری روی دست مدیران تولید گذاشته باید از برخی روشنفکرنما‌ها پرسید چه کسی دلش برای اقتصاد کشور می‌سوزد؟ آیا برخی از منتقدینی که امروز با تریبون‌های پر طمطراق و اسامی عجیب و غریب تیشه به ریشه‌ی صنعت کشور می‌زنند تا بحال یک مجموعه‌ی چند نفره را مدیریت کرده اند و یا حضور فعال در عرصه‌ی تولید داشته اند تا از نزدیک با مشکلات آن دست و پنجه نرم کنند؟
خراب کردن به دست افرادی که برای اینکار از ابزار و افراد کافی برخوردارند کار سختی نیست، اما اگر جای این دو گروه عوض شود خواهند توانست حداقل‌های به وجود آمده در حوزه‌ی قطعه سازی را ادامه دهند؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: