تعداد بازدید : ۳۷۶۱
کد خبر : ۲۱۲۵۵۱
سرپرست صنایع کاغذسازی کاوه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز تاکید کرد:
۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳
افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در دست پیگیری است.

وداع

به گزارش بورس نیوز، یکی از نمادهای پربازده سال جاری "چکاوه" بوده که از ابتدای امسال بازدهی تقریبا ۷۹۰ درصدی برای سهامداران به ارمغان آورده است. البته بررسی صورت های مالی صنایع کاغذسازی کاوه هم نشان می دهد وضعیت این شرکت رو به بهبود بوده و "چکاوه" که سال گذشته زیان ده بوده، امسال به سود رسیده است. این شرکت ظاهرا برنامه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها را هم در دست انجام دارد.

وداع

امیر سامان اسفندیاری سرپرست و عضو هیات مدیره صنایع کاغذسازی کاوه در گفتگو با بورس نیوز در خصوص تاثیر شیوع کرونا بر تقاضای محصولات این شرکت بیان کرد: صنایع کاغذسازی کاوه، تولیدکننده کاغذ بسته بندی است و تاثیر شیوع کرونا بر فروش این شرکت تفاوت هایی با محصولات سلولزی دارد. البته شیوع کرونا سبب شده توجه به بسته بندی محصولات مختلف هم پررنگ تر شود و تقاضای محصولات این شرکت هم تحت تاثیر قرار بگیرد. تلاش این شرکت هم تامین نیاز بازار جهت عرضه محصولات بسته بندی شده در بازار است. وی افزود: نگرانی شرکت در شرایط فعلی، تامین مواد اولیه (آخال) است. حفظ سلامت مردم وظیفه اصلی تمام تولیدکنندگان است و به منظور حفظ سلامت مردم، اخیرا دستورالعمل هایی در مورد ایجاد محدودتهایی در تفکیک و بازیافت زباله صادر شده و سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا به شدت پیگیر است که در صورت تداوم شرایط، با اخذ مجوز واردات مواد اولیه، خللی در روند فعالیت کاغذسازان ایجاد نشود. نکته اینجا است که آخال مورد استفاده در شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه، به دلیل قدمت ماشین آلات آخال شهری نبوده و بیشتر از نوع آخال صنعتی و فروشگاهی است. بنابراین نگرانی کمتری بابت آلودگی محصولات بسته بندی وجود دارد.

اسفندیاری اضافه کرد: علاوه بر این، به منظور حفظ سلامت پرسنل، از همان بدو شیوع کرونا در کشور، اقدامات پیشگیرانه ای همچون ضد عفونی داخل مجموعه درچند نوبت، کنترل دمای بدن پرسنل قبل از ورود به شرکت، مدیریت حضور پرسنل وکاهش ساعت کاری و... در شرکت انجام شد.

 

روند مثبت درآمد در "چکاوه"

سرپرست "چکاوه" در ادامه با اشاره به روند مثبت درآمد شرکت اظهار کرد: افزایش درآمد شرکت در سال جاری ناشی از تغییراتی بوده که در روند تولید شرکت صورت گرفته است. صنایع کاغذسازی کاوه، ۳ نوع کاغذ بسته بندی تولید می کند و امسال تمرکز شرکت بر تولید محصولات کیفی با ارزش افزوده بالاتر از جمله تست لاینر و فلوتینگ بوده است. از سوی دیگر برای اولین بار به مقدار قابل توجهی واردات آخال با تهاتر کاغذ انجام شد .

وی افزود: سودآوری شرکت تا حد زیادی تحت تاثیر نرخ آخال خواهد بود. در صورت کاهش عرضه آخال در بازار داخل، نرخ تامین مواد اولیه شرکت افزایش خواهد یافت. همچنین هزینه تامین برخی محصولات شیمیایی و قطعات یدکی هم در شرایط تحریم و محدودیت واردات، کمی افزایش داشته است. به هر حال در بودجه پیش بینی چند درصد افزایش نرخ فروش محصولات شده و تلاش می شود نرخ فروش محصولات، کاملا منطبق با مفروضات بودجه باشد که مشکلی هم ایجاد نشود. تمام تلاش کاغذسازان و سندیکای تولیدکنندگان کاغذ و مقوا این است که تولید کنندگان کارتن متحمل فشاری نشوند و تولید کاغذ در کشور بدون هیچ مشکلی، ادامه یابد. تمرکز شرکت در سال آینده نیز، تولید محصولات با ارزش افزوده بالاتر خواهد بود و تلاش می شود سبد محصولات به گونه ای باشد که هم با تمام ظرفیت تولید کنیم به گونه ای که هم تقاضای بازار تامین شود و هم حداکثر سود ممکن نصیب شرکت شود. در صورت تامین آخال به میزان کافی، روند مثبت درآمد شرکت تداوم خواهد داشت.

 

آخرین وضعیت پروژه بیستون

اسفندیاری در مورد طرح توسعه ای شرکت (پروژه بیستون) گفت: پروژه بیستون در حال اجرا است و به نظر می رسد روند اجرای این پروژه با تلاشها و سیاست گذاری های جدید شستا و پیگیری مقامات استانی، شتاب گرفته است.

 

تاثیر رونق صادرات قوی تر از نرخ ارز 

وی در رابطه با تاثیر افزایش احتمالی نرخ ارز نیمایی در سال آینده عنوان کرد: بیش از آنکه افزایش نرخ ارز نیمایی بر سودآوری شرکت (و البته بسیاری از صنایع دیگر) اثرگذار باشد، اثر دومینووار آن بر اقتصاد کشور و شرایط صادرات اهمیت دارد. بطور کلی رونق صادرات به مراتب اثرگذارتر از افزایش نرخ ارز نیمایی خواهد بود. وقفه در روند صادرات تحت تاثیر کرونا، کوتاه مدت خواهد بود؛ اما امیدواریم با ریشه کن شدن کرونا در کشور و منطقه ، صادرات پر رونق تر از قبل دنبال شود. رونق صادرات، تقاضای کاغذ بسته بندی را هم از سوی شرکت ها و صنایع مختلف تولیدی افزایش خواهد داد. هدف شرکت، در وهله اول تامین نیاز بازار داخل خواهد بود؛ البته نگاهی ویژه هم به صادرات داریم.

 

از افزایش سرمایه چه خبر؟

عضو هیات مدیره "چکاوه" در خصوص افزایش سرمایه شرکت گفت: پیگیر انجام افزایش سرمایه شرکت هستیم و مقدمات اداری کار، طی شده است. بخش عمده این افزایش سرمایه، از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و اصلاح ساختار مالی صورت خواهد گرفت و احتمالا بخش کوچکی هم از محل آورده نقدی سهامداران خواهد بود. میزان افزایش سرمایه هنوز قطعی نشده؛ اما انجام این افزایش سرمایه، وضعیت شرکت را بهتر خواهد کرد.

 

وداع با زیان

اسفندیاری در خاتمه تصریح کرد: امسال "چکاوه" وضعیت بهتری داشته و ثمره تلاش هایی که در سال های قبل جهت بهبود وضعیت شرکت صورت گرفته بود، امسال نمایان شده و صنایع کاغذسازی کاوه امسال را پس از چند دوره زیان با سود به پایان خواهد رساند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: