تعداد بازدید : ۲۰۵۷
کد خبر : ۲۱۲۷۱۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به بی خیالی بعضی ها نسبت به کرونا و بلبشوی بازار خودرو و...

به گزارش بورس نیوز، هر چند جلسه روز گذشته شورای عالی بورس خیال سهامداران را تا حدی بابت تصمیمات خلق الساعه اهالی ملاصدرا راحت کرد؛ ولی سایه شوم کرونا کماکان بر سر بازار سرمایه ما سنگینی می کند. برخی تحلیلگران معتقدند این بی خیالی ما به این معنا نیست که از تبعات کرونا مصون هستیم و به زودی تاثیر کاهش درآمدهای نفتی و هزینه های تحمیل شده توسط کرونا بر اقتصاد کشور را مشاهده خواهیم کرد.
البته مردم ما عادت کرده اند از هر بحرانی، جوک بسازند و کارهای عجیب و غریب کنند و البته بعضی ها هم جیب شان را پر کنند و به حماقت مردم بخندند. مصداق بارز آن، سیاه مستانی هستند که در این چند روز، میخواری می کنند تا خود را ضد عفونی کنند؛ غافل از آنکه مستی شان ناشی از ترکیب الکل صنعتی و وایتکس بوده و وقتی از سرشان می پرد که زیر خاک، خوابیده اند! جان باختن حداقل ۶۵ نفر از هموطنان مان به خاطر مسمومیت الکی، فاجعه کمی نیست؛ ولی احتمالا مسببان این فاجعه لابلای اتفاقات تلخ این روزها گم می شوند. کاش حالا که کسی حواسش به ما نیست، خودمان مواظب سلامت مان بودیم...

 

مردانی از جنس عمل

اما گفتیم کرونا و سواستفاده؛ بد نیست از آنان که بی وقفه تلاش کردند تا باری از دوش مردم بردارند نیز، یاد کنیم. مثلا شرکت های دارویی که حتی تا مرحله تولید داروی ضد کرونا هم پیش رفته اند و این روزها نقش پررنگی در اخبار رسانه ها دارند. اگرچه اعلام شده این داروها ۲،۳ ماه دیگر روانه بازار خواهد شد، اما هر چه هست، ستودنی است. این روزها ثابت شد بعضی ها فقط شعار می دهند و بعضی ها مرد عمل هستند. البته جوکی هم در فضای مجازی منتشر شده، اینکه در کشور ما بر عکس تمام دنیا، دولتمردان و مجلسی ها از ترس کرونا خانه نشین شده اند و مردم، بی اعتنا به کرونا در جاده های فرعی جولان می دهند تا خود را به دریا برسانند!

 

صندلی های مخصوص آقایان و آقازاده ها 

سال ها است که بسیاری کرسی های مدیریتی در کشور ما یا در اختیار آقایان سالخورده ای است که سال ها از زمان بازنشستگی شان گذشته، یا آقازاده هایی بر آن تکیه کرده اند که پست و سمت شان، شیرینی فارغ التحصیلی از سوی پدرانشان بوده! حالا انگار اهالی میرداماد به فغان آمده اند و به یکی از بانک ها اولتیماتوم داده اند که باید اعضای هیات مدیره شان بین ۳۵ تا ۷۰ سال سن داشته باشند!

 

یقه درانی آقازاده در میتینگ برنی خان

یکی از آقازاده ها هم در میتینگ های انتخاباتی برنی سندرز یقه می دراند! به این بهانه که برنی خان حامی اقلیت های نژادی و دینی و مذهبی خواهد بود. اگر اینطور باشد احتمالا باید آقازاده های بیشتری در صف حامیان این نامزد حزب دموکراتیک آمریکا ببینیم. به هر حال تعداد آقازاده هایی که در بلاد کفر زندگی می کنند، کم نیست.

 

سهامداران خودرویی به هوش باشید

اهالی جاده مخصوص سال پر هیجانی سپری کردند. قیمت خودرو اگرچه افزایش داشت، ولی با وجود آنکه وعده داده بودند با افزایش قیمت ها، اختلاف قیمت کارخانه با بازار آزاد کاهش می یابد، ولی این اتفاق نیفتاد و فاصله قیمتی بین کارخانه و بازار آزاد، هر روز عمیق تر شد. وقتی هم پرسیدیم چرا، گفتند کار دلالان است! حالا اینکه کدام دلالی آنقدر نفوذ دارد که قیمت ها را افزایش دهد و کسی هم به روی خودش نیاورد، بماند؛ اما دوستان معتقدند جذابیت امسال این شرکت ها به سبب افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها بوده و سال آینده، سهامداران این شرکت ها شاید اوضاع خوبی نداشته باشند. مگر آنکه برنامه ای برای نجات این صنعت اجرا شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: