تعداد بازدید : ۴۵۳۹
کد خبر : ۲۱۳۱۰۵
دهن‌کجی ملاصدرا به میرداماد؛
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
«بانک ملت» مدت‌ها است که مطابق با قوانین، به دنبال افزایش سرمایه از محل سود حاصل از تسعیر ارز رفته اما؛ امروز خبر رسید که سازمان بورس با این اقدام موافقت نکرده است.

افزایش سرمایه «بانک ملت» به تاریخ پیوست

به گزارش واحد تحقیق و مطالعات بورس نیوز، یکی از شفاف‌سازی‌های جالب توجه و البته عجیب امروز بازار‌سرمایه از سوی «بانک ملت» منتشر شد.

بر اساس این گزارش، «بانک ملت» اعلام کرده که سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه این بانک موافقت نکرده است.

لازم به ذکر است که هیئت مدیره این بانک در سیزدهمین روز آبان ماه سال جاری گزارش توجیهی افزایش سرمایه ۸۰هزار میلیارد ریالی معادل ۱۶۰درصد، از محل تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی را منتشر کرد و حسابرس نیز در پنجمین روز بهمن ماه گزارش خود را منتشر کرد و مهر تأیید خود را بر گزارش هیئت مدیره زد.

حال، گزارش هیئت مدیره و حسابرسان برای مدیران سازمان بورس قابل قبول نبود و افزایش سرمایه این بانک در حال حاضر لغو شد.

افزایش سرمایه «بانک ملت» به تاریخ پیوست

این نکته را باید یادآور شد که افزایش سرمایه بانک‌ها از محل تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی، با نرخ اعلامی از سوی بانک مرکزی و مجوز وزارت اقتصاد صورت می‌گیرد. بر اساس آیین نامه و قوانین بانک مرکزی، سود حاصل از تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی قابل تقسیم نیست و فقط می‌تواند در فرایند افزایش سرمایه مورد استفاده قرار گیرد.

رییس بانک مرکزی مجوز افزایش سرمایه را با توجه به رعایت مقررات ذکر شده صادر کرده و وزیر اقتصاد نیز بانک‌ها را به افزایش سرمایه ملزم کرده است. در مرحله بعد، حسابرس با در نظر گرفتن آیین نامه‌ها و دستورالعمل ها، افزایش سرمایه «بانک ملت» را تایید کرده است اما؛ سازمان بورس به دلیل مخالفت و دخالت جناب همتی و وزیر اقتصاد، با دلیل "رجحان محتوا بر شکل" افزایش سرمایه این بانک را رد کرده است.

به قول قدیمی ها، شاه می‌بخشد شاه قلی نمی‌بخشد!

سوالی که مطرح می‌شود این است که اگر «بانک ملت» نمی‌تواند سود حاصل از تسعیر دارایی‌ها و بدهی‌های ارزی را به سرمایه تبدیل کند، پس با این سود قرار است چه اتقافی بیافتد؟! چرا که بر اساس قوانین بانک مرکزی، این سود قابل تقسیم در مجمع سالانه نیست!

به نوعی، عدم اعطای مجوز از سوی سازمان بورس، به زیان سهامداران این بانک تمام شد.

ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
سازمان بورس با کرونا همراه شده است
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۶:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
شرکت های درب و داغون از محل های واهی افزایش سرمایه های سنگین میدن. شرکت هایی که زیان های سنگین دارند اما هیچ ایرادی به اونها وارد نیست. سازمان به بانک ملت ایراد گرفته که رجحان متوا بر شکل دارد. یکی بیاد این جمله رو تفسیر کنه.
اون موقع که 1.3 میلیارد پوند رو دولت گذاشت جیبش و به دلایل امنیتی مدیران بانک هم صداشون در نیومد سازمان بورس کجا بود رجحان محتوا بر شکل
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۳۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۵
شاپور محمدی استعفا استعفا
کارشناس.اقتصادی
Iran, Islamic Republic of
۰۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۶
سلام.توضیح.اینکه.بانک.ملت.با.افزایش.سرمایه.344 در.صدی.را.اعلام.ومصوب.نموده.وبملت.با.سهم.ارزنده.وسود.اوری.رتبه.ممتازی.در.کارنامه.ترازی.خود.دارد.واز‌.محل.ارزیابی.داراییها.۳۴۴.در.صدی.بهتر.است.مطالب.افزایش.سرمایه.۳۴۴.درصدی.راهم.خبررسانی.میشد.برای.خوشحالی.واعتماد.سهامداران.و.تازه.واردین.بانک.ملت.وبانک.تجارت.دو.برادر.دوقلو.هستند.که.از.بدو.تاسیس.۲۵.بانک.با.تمام.داریی.واملاک.در.دل.این.دو.بانک.قرار.دارد.بنابراین.هم.اکنون.در.رده.بزرگترین.بانک.و.درخشانترین.محسوب.میشود.قیمت.سهم.وبملت.باید.چند.برابر.فعلی.میشد.و.امیواریم.با.افزایش.سرمایه.۳۴۴.درصدی.در.رونق.تولید.واقتصاد.و.بانکداری.الکترونیکی.و.انترنت.و.انترانت.کما.فی.اسابق.به.اهداف.از.پیش.تعین.شده.برسد.تا.مثل.همیشه.رضایت.سهامداران.ومشتریان.محترم.محقق.شود.تشویق.لازم.است.لج.تضیف.هرگز.وسلام.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: