تعداد بازدید : ۲۹۱۱
کد خبر : ۲۱۳۱۱۸
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به بی خیالی بیمه مرکزی و وعده هایی که باد با خود برد و...

به گزارش بورس نیوز، بیمه مرکزی سامانه "سنهاب" را با این هدف راه اندازی کرده که شرکت های بیمه، بدهکاران بزرگ را معرفی کنند. اما عجیب است که شرکت های بیمه، آنقدر به بدهکاران یا همان مشتریان پرریسک خود علاقمند هستند که از ارائه اطلاعات دقیق و افشای نام بدهکاران شان خودداری می کنند! حالا چه رفاقتی پشت پرده وجود دارد، ما که نفهمیدیم. البته بیمه مرکزی هم یکی به نعل زده و یکی به میخ، از طرفی "سنهاب" راه انداخته و از طرف دیگر هر شرکتی اطلاعات نداده، گفته بی خیال.‌..

 

رگبار وعده های سر خرمن برای گول زدن مردم

از مزایای کرونا این بود که بعضی اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی، مدیر و رئیس و وزیر و... و عده هایی دادند که خودشان هم می دانستند پوچ است؛ ولی احتمالا طبق روال همیشگی با خود فکر کرده بودند همین که چند صباحی سر مردم را گول بمالیم و دلخوشی ایجاد کنیم، کافی است! بعد هم لابلای این همه خبر بد کرونایی، چه کسی قرار است پیگیر تحقق یا عدم تحقق وعده های ما شود؟
یکی از این وعده ها، وعده توزیع ماسک و دستکش در داروخانه ها بود؛ داروخانه ها همه چیز دارند جز ماسک و دستکش! (البته برای مردم عادی) اما جالب است که نه فقط بقالی و عطاری و نجاری، که این روزها بعضی ابزار فروشی ها هم تغییر کاربری داده اند و ماسک و دستکش و محلول های ضدعفونی کننده می فروشند! البته با قیمت های بالاتر! خیلی از مردم هم از ترس جان، شده از نان زن و بچه شان بکاهند، هزینه اقلام پیشگیری از کرونا را می دهند. کسی هم رسیدگی نمی کند.

 

خلف وعده بانک ها

خلف وعده ها به اینجا ختم نمی شود. از بالا خبر می دهند اقساط وام قرض الحسنه کلیه اشخاص (تاکید میکنیم در خبرها آمده کلیه اشخاص) به مدت ۳ ماه به تعویق بیفتد؛ ولی وقتی از بانک ها می پرسیم می گویند نخیر! این مصوبه مربوط به اشخاص حقیقی و مردم عادی نیست و فقط مختص مشاغل است! وقتی قدرت ملزم کردن دستگاه های اجرایی را به انجام کاری نداریم، چه اصراری است که این همه هزینه شود و جلسه برگزار گردد و مصوبه صادر شود؟؟

 

نگاه حریصانه دولت به جیب مردم

دولت لایحه ای برای بودجه نوشته بود که خیلی ها به آن پوزخند می زدند. اما گویی در گیرودار کرونا و تعطیلی نمایندگان زحمتکش بهارستان، فرصت نشد کسی بپرسد در صورت عدم تحقق این اعداد آرمانی، از جیب چه کسی هزینه خواهید کرد؟ نفت ارزان شد و حجم فروش ما کاهش یافت و... و سنگینی نگاه دولت به جیب مردم بدجور نگران کننده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: