تعداد بازدید : ۲۴۱
کد خبر : ۲۱۳۲۲۲
از سوی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صورت گرفت:
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با انتشار یک فراخوان خبر از تشکیل «دبیرخانه بحران» داد.
 
تشکیل «دبیرخانه بحران»
 
به گزارش بورس نیوز، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای (نصر) قصد دارد دبیرخانه بحران برای رسیدگی به کسب‌وکار‌ها پس از شیوع ویروس کرونا در کشور تشکیل دهد. 

این دبیرخانه در راستای گردآوری درخواست‌‏ها و مطالبات اعضا و یاری گرفتن از تمام ظرفیت‌‏های ممکن و با همکاری با سایر تشکل‌های همکار، برای کاهش فشار‌ها و رفع مشکلات کسب‌وکار‌های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از گذار از شرایط بحران تلاش خواهد کرد.

در متن این فراخوان آمده است:
بیش از یک ماه است که کشور درگیر اپیدمی ویروس کرونای Covid-۱۹ است. درحالی‌که این مقطع زمانی اوج فعالیت‌های کاری شرکت‌هاست، بنا به توصیه‌های ستاد بحران، بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها به حالت نیمه‌تعطیل در آمده و نیرو‌های کار مولد قرنطینه و خانه‌نشین شده‌اند.
لطمات انسانی و از دست دادن عزیزانی در سراسر کشور، تأثیر بیم بیماری و مراقبت‌های بهداشتی بر رفتار‌های اجتماعی و کسب‌وکاری و مهم‌تر از همه سرعت رشد بحران و نامشخص بودن زمان پایان این دوران نگرانی‌ها را چند برابر کرده و بهروه‌وری نیرو‌های فعال فعلی را نیز به‌شدت کاهش داده است.
علاوه بر موارد فوق و جنبه‌های انسانی موضوع، همه کسب‌وکار‌ها از جنبه‌های دیگری نیز شدیدا تحت فشار (به‌طور مشخص شرایط خاص پایانی سال و پرداخت حقوق و عیدی کارمندان) هستند و در صورتی که این فشار‌ها کنترل نشود، ممکن است صدمات غیرقابل جبرانی به پیکره‌ی آن‌ها وارد آمده و بحران‌های دیگری را نیز پس از گذراندن بحران کرونا شاهد باشیم.
عمده تمرکز و اهتمام فعلی دولت بر کنترل روزانه بحران بیماری و حل مسائل روز درمان، معیشت طبقه محروم و آسیب‌های آشکار فضای کساد کسب‏‌وکار است. اما واقعیت آن است که عمده چالش‏‌های کسب‌وکار‌ها بعد از فروکش کردن شرایط اضطرار و بحران نمایان خواهند شد. به‌عنوان نمونه‌ای از این چالش‌ها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱. زمان قرارداد‌ها و تعهدات مرتبط با تحویل پروژه‌ها؛

۲. عدم ایفای تعهدات مالی کارفرمایان بخش‌های دولتی و عمومی؛

۳. اقساط سررسید شده وام‌ها؛

۴. تأمین و پرداخت حقوق کارکنان در شرایط نیمه تعطیل بنگاه‌ها؛

۵. سررسید پرداخت‌های بیمه و مالیات و جریمه‌های تأخیر آن‌ها؛

۶. نیاز به مشمول شدن شرایط فعلی به‌عنوان «نمونه‌‏ای از شرایط فورس ‏ماژور» در قرارداد‌ها

در این راستا، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در راستای مسئولیت‌های خود در دفاع از منافع صنف در نظر دارد تا با تشکیل دبیرخانه بحران نسبت به گردآوری درخواست ‏ها و مطالبات اعضا در زمینه‌ی محور‌های زیر اقدام و با یاری گرفتن از تمام ظرفیت‏‌های ممکن و با همکاری با سایر تشکل‏‌های همکار، برای کاهش فشار‌ها و رفع مشکلات کسب و کار‌های بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از گذار از شرایط بحران بکوشد.

شناسایی سایر چالش‌های کسب‌وکار‌های حوزه.
جمع‌آوری راهکار‌های پیشنهادی برای مواجهه با چالش‌های شناسایی شده.
اعلام چالش‌ها و راهکار‌ها با دولت و حاکمیت و پیگیری اجرای این راهکارها، به‌عنوان یک مطالبه عمومی صنفی.
معرفی نماینده به ارگان‌های دولتی و حاکمیتی برای حضور در کارگروه‌های تشکیل شده برای اجرای راهکار‌های پیشنهادی.»
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای از تمام اعضای سازمان خواسته تا دغدغه‏‌ها و مشکلات جاری و آینده‌ی خود را به آدرس info@irannsr.org ارسال کنند تا پس از دسته‏‌بندی مشکلات و باتوجه به ظرفیت‌ها، پیگیری‌‏های لازم با نهاد‌های دولتی، حاکمیتی و تصمیم‌‏ساز، با هدف دستیابی به راهکار‌هایی برای رفع مشکلات اعلام‌شده انجام شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.