تعداد بازدید : ۱۹۳۰
کد خبر : ۲۱۳۲۴۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خرید لاکچری توسط سازمان بورس و اولین مجمع مجازی بورسی ها و...

به گزارش بورس نیوز، اگرچه این روزها مردم مرتبا به ماندن در خانه تشویق می شوند تا از ویروس کرونا در امان بمانند؛ ولی در عمل مردم عادی امکان خانه نشینی ندارند. بانک ها و اداره ها و شرکت های خصوصی و دولتی تعطیل نشده و کسی هم در این شرایط بحرانی، جرات اعتراض ندارد. آقایان هم خوشحال هستند و پز می دهند که در ایران همه چیز امن و امان است و کسی دغدغه قرنطینه و تعطیلی و خانه نشینی و توقف فعالیت های اقتصادی را ندارد. نتیجه این راه اشتباه، جان باختن روزانه ده ها نفر از هموطنان مان است. مثلا بانک مرکزی بانک ها را تعطیل نکرده و به افزایش سقف تراکنش ها و کارت به کارت ها اکتفا کرد؛ حال آنکه به خاطر سیاست حذف رمز دوم ایستای کارت های بانکی، مردم این روزها در صف ایستاده اند تا رمز پویا فعال کنند! جان باختن ۲۱ نفر از پرسنل بانک ها، فقط بخش کوچکی از تبعات رفتارهای ضد و نقیض آقایان است، چند نفر دیگر در بانک ها آلوده شده و ویروس را به اطرافیان شان انتقال داده اند، خدا داند و بس. فقط خداروشکر که اگر مردم تعطیل نیستند، مقامات و مسوولان خود را قرنطینه کرده اند مبادا جناب ویروس خاطر مبارک شان را مکدر کند.

 

خرید لاکچری بورس تهران

اهالی ملاصدرا یک معامله شیرین کرده اند؛ خرید یک ساختمان ۲۹ طبقه ایی (شامل سه طبقه تجاری ، ۲۰ طبقه اداری ، و باقی پارکینگ و دارای ۶۰۸ واحدی) به ارزش ۶۱۶ میلیارد میلیارد تومان! فروشنده خوش اقبال هم "وامید" بوده که در وانفسای رکود بازار املاک، برای ملک خود چنین مشتری دست به نقدی یافته. فقط ای کاش دوستان به جای تمرکز بر شکل، کمی هم به محتوا می اندیشیدند و فکری به حال سیستم درب و داغون معاملات می کردند.

 

اقدام چه کسی خصمانه تر بود؟

دشمن موبور در اقدامی وقیحانه، تا دید کرونا اقتصاد کشورش را در معرض ریسک قرار داده برای جلوگیری از هر اتفاق بدی در بازارهای مالی، اقدام به کاهش چشمگیر نرخ بهره کرد و به این ترتیب نرخ بهره فدرال رزرو فقط ۰.۲۵ درصد از صفر بالاتر است. در روزهای قبل هم از تزریق نقدینگی برای حمایت از بازار سرمایه شان صحبت کرده بود. حالا اینجا تنها کاری که انجام می شود دمیدن بر صور حبابی بودن قیمت سهم هاست و معلوم نیست بعضی از آقایون مدافع بازار سرمایه هستند یا تبلیغاتچی بازار ارز و...؟ در روزهای کرونایی، کاری با بازار سرمایه کشور کردند که دشمن هم نکرده بود.

 

اولین مجمع مجازی برگزار می شود

ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری مجامع شرکت های بورسی دو شرط گذاشته تا جلوی تجمعات را بگیرد. ایران خودرو هم بلافاصله اقدام کرد و اعلام کرد مجمع عمومی فوق العاده این شرکت فردا به صورت مجازی برگزار خواهد شد. این گونه اقدامات که هم سلامت مردم در آن لحاظ شده و هم منافع سهامداران، جای تقدیر دارد.

پدرام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
جان ما که کارمند بانک هستیم که جان نیست بادمجان است.اگر فقط ده روز مراکز اداری و بانکها تعطیل می شد با توجه به اینکه به تعطیلات عید وصل می شد خود بهترین مبارزه برای کم کردن شیوع کرونا بود.با توجه به اینکه اقتصاد ایران مبادلات زیادی با دنیا ندارد آیا اتفاق خاصی می افتاد؟
در یک کشور آیا از مجلس نمایندگان مهمتر هم داریم؟
ولی مجلسیان تعطیل هستند تا مبادا خدای ناکرده کوچکترین صدمه ایی ببینند ولی هیچ کس برای کارمند و کارگر جماعت ارزشی قائل نیست.انگار نه انگار که کرونایی هست و آنها هم جانی شیرین دارند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: