تعداد بازدید : ۲۰۲۳
کد خبر : ۲۱۳۲۴۳
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به خرید لاکچری توسط سازمان بورس و اولین مجمع مجازی بورسی ها و...

به گزارش بورس نیوز، اگرچه این روزها مردم مرتبا به ماندن در خانه تشویق می شوند تا از ویروس کرونا در امان بمانند؛ ولی در عمل مردم عادی امکان خانه نشینی ندارند. بانک ها و اداره ها و شرکت های خصوصی و دولتی تعطیل نشده و کسی هم در این شرایط بحرانی، جرات اعتراض ندارد. آقایان هم خوشحال هستند و پز می دهند که در ایران همه چیز امن و امان است و کسی دغدغه قرنطینه و تعطیلی و خانه نشینی و توقف فعالیت های اقتصادی را ندارد. نتیجه این راه اشتباه، جان باختن روزانه ده ها نفر از هموطنان مان است. مثلا بانک مرکزی بانک ها را تعطیل نکرده و به افزایش سقف تراکنش ها و کارت به کارت ها اکتفا کرد؛ حال آنکه به خاطر سیاست حذف رمز دوم ایستای کارت های بانکی، مردم این روزها در صف ایستاده اند تا رمز پویا فعال کنند! جان باختن ۲۱ نفر از پرسنل بانک ها، فقط بخش کوچکی از تبعات رفتارهای ضد و نقیض آقایان است، چند نفر دیگر در بانک ها آلوده شده و ویروس را به اطرافیان شان انتقال داده اند، خدا داند و بس. فقط خداروشکر که اگر مردم تعطیل نیستند، مقامات و مسوولان خود را قرنطینه کرده اند مبادا جناب ویروس خاطر مبارک شان را مکدر کند.

 

خرید لاکچری بورس تهران

اهالی ملاصدرا یک معامله شیرین کرده اند؛ خرید یک ساختمان ۲۹ طبقه ایی (شامل سه طبقه تجاری ، ۲۰ طبقه اداری ، و باقی پارکینگ و دارای ۶۰۸ واحدی) به ارزش ۶۱۶ میلیارد میلیارد تومان! فروشنده خوش اقبال هم "وامید" بوده که در وانفسای رکود بازار املاک، برای ملک خود چنین مشتری دست به نقدی یافته. فقط ای کاش دوستان به جای تمرکز بر شکل، کمی هم به محتوا می اندیشیدند و فکری به حال سیستم درب و داغون معاملات می کردند.

 

اقدام چه کسی خصمانه تر بود؟

دشمن موبور در اقدامی وقیحانه، تا دید کرونا اقتصاد کشورش را در معرض ریسک قرار داده برای جلوگیری از هر اتفاق بدی در بازارهای مالی، اقدام به کاهش چشمگیر نرخ بهره کرد و به این ترتیب نرخ بهره فدرال رزرو فقط ۰.۲۵ درصد از صفر بالاتر است. در روزهای قبل هم از تزریق نقدینگی برای حمایت از بازار سرمایه شان صحبت کرده بود. حالا اینجا تنها کاری که انجام می شود دمیدن بر صور حبابی بودن قیمت سهم هاست و معلوم نیست بعضی از آقایون مدافع بازار سرمایه هستند یا تبلیغاتچی بازار ارز و...؟ در روزهای کرونایی، کاری با بازار سرمایه کشور کردند که دشمن هم نکرده بود.

 

اولین مجمع مجازی برگزار می شود

ستاد ملی مبارزه با کرونا برای برگزاری مجامع شرکت های بورسی دو شرط گذاشته تا جلوی تجمعات را بگیرد. ایران خودرو هم بلافاصله اقدام کرد و اعلام کرد مجمع عمومی فوق العاده این شرکت فردا به صورت مجازی برگزار خواهد شد. این گونه اقدامات که هم سلامت مردم در آن لحاظ شده و هم منافع سهامداران، جای تقدیر دارد.

پدرام
Iran, Islamic Republic of
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۲/۲۷
جان ما که کارمند بانک هستیم که جان نیست بادمجان است.اگر فقط ده روز مراکز اداری و بانکها تعطیل می شد با توجه به اینکه به تعطیلات عید وصل می شد خود بهترین مبارزه برای کم کردن شیوع کرونا بود.با توجه به اینکه اقتصاد ایران مبادلات زیادی با دنیا ندارد آیا اتفاق خاصی می افتاد؟
در یک کشور آیا از مجلس نمایندگان مهمتر هم داریم؟
ولی مجلسیان تعطیل هستند تا مبادا خدای ناکرده کوچکترین صدمه ایی ببینند ولی هیچ کس برای کارمند و کارگر جماعت ارزشی قائل نیست.انگار نه انگار که کرونایی هست و آنها هم جانی شیرین دارند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

بانک دی، آنلاین مجمع برگزار می کند

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بانک دی آنلاین برگزار می‌شود.

زمان مجمع ۲۴ شرکت مشخص شد

زمان مجمع فولاد مبارکه، پالایشگاه فرابورسی، دو بانک و ۲۱ شرکت مشخص شد
آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

آخرین خبرها از وضعیت تولید محصولات جدید

مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل روز چهارشنبه هجدهم تیر با ٨٧.٣ درصد کل اعضاء سهامداران در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: