تعداد بازدید : ۲۲۶۳
کد خبر : ۲۱۳۳۸۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
توافقی برای کاهش قیمت نفت نیز صورت نگرفته و "کاهش صنعت گردشگری"، "بخش منفی تقاضا" و " بخش مثبت عرضه" نیز بر نوسانات قیمت نفت تاثیرگذار بوده و می‌توان گفت بوی رکود در اقتصاد جهانی به مشام می‌رسد.
 
بوی رکود اقتصادی با نوسانات نفت به مشام می‌رسد
 
حامد فلاح، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر در ارزیابی بازارسرمایه به بورس نیوز گفت: بعد از مدتی که شاهد روند منفی بورس بودیم این امر که در روز‌های پایانی سال مقداری روندمثبت به خود بگیردامری طبیعی است.

وی ادامه داد: بازار سرمایه روند غیر معقول به سمت بالا یا پایین را نداشته و گا‌ها متعادل به سمت مثبت در حرکت است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به کاهش مجدد قیمت نفت در جهان اظهار کرد: ریزش قیمت نفت موضوعاتی از جمله «کرونا» و ماجرای اقتصادی آن و همچنین رقابت منفی بین عربستان و روسیه را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل "بخش منفی تقاضا" و "بخش مثبت عرضه" نفت دچار نوسان قیمتی شده که تاثیر این دو موضوع توامان باعث واکنش بیش از حد نفت شده است.

فلاح با اشاره به تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری، اضافه کرد: توافقی برای کاهش قیمت نفت نیز صورت نگرفته که این دو موضوع نیز بر نوسانات قیمت نفت تاثیرگذار بوده و می‌توان گفت بوی رکود در اقتصاد جهانی به مشام می‌رسد.

این کارشناس بازار سرمایه به اصلاح ۲۰ درصدی شاخص اشاره داشت و افزود: علاوه بر در نظر گرفتن بازار‌های جهانی باید به "تورم انتظاری" سال آینده نیز توجه داشت چرا که بخش تقاضا تورم سال آینده را پیش بینی کرده و مباحثی، چون تحریم، رکود اقتصادی و رکود ارزی نیز از عوامل تاثیرگذار بر این اتفاق هستند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر در پایان توصیه کرد: افرادی که نسبت به خرید اقدام می‌کنند سبد متنوعی انتخاب کرده و در کنار کامودیتی‌ها، شرکت‌های خدماتی را نیز در سبد خود بیاورند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۳۲ تومانی در مجمع "وبهمن"

مجمع عمومی شرکت سرمایه‌گذاری بهمن در تاریخ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ برگزار شد.

"وسمحال" آماده برگزاری مجمع می‌شود

مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده شرکت سرمایه گذاری استان چهار محال و بختیاری در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۳۰ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "وامین" با هم دیدار کردند

شرکت سرمایه‌گذاری امين توان آفرين‎‌ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ مجمع عمومی فوق العاده برگزار کرد.

"شتوکا" آماده برگزاری مجمع

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توکارنگ فولاد سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۲/۱۶ برگزار می شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: