تعداد بازدید : ۲۰۴۳
کد خبر : ۲۱۳۳۸۹
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس‌نیوز:
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
توافقی برای کاهش قیمت نفت نیز صورت نگرفته و "کاهش صنعت گردشگری"، "بخش منفی تقاضا" و " بخش مثبت عرضه" نیز بر نوسانات قیمت نفت تاثیرگذار بوده و می‌توان گفت بوی رکود در اقتصاد جهانی به مشام می‌رسد.
 
بوی رکود اقتصادی با نوسانات نفت به مشام می‌رسد
 
حامد فلاح، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر در ارزیابی بازارسرمایه به بورس نیوز گفت: بعد از مدتی که شاهد روند منفی بورس بودیم این امر که در روز‌های پایانی سال مقداری روندمثبت به خود بگیردامری طبیعی است.

وی ادامه داد: بازار سرمایه روند غیر معقول به سمت بالا یا پایین را نداشته و گا‌ها متعادل به سمت مثبت در حرکت است.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به کاهش مجدد قیمت نفت در جهان اظهار کرد: ریزش قیمت نفت موضوعاتی از جمله «کرونا» و ماجرای اقتصادی آن و همچنین رقابت منفی بین عربستان و روسیه را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: به دلیل "بخش منفی تقاضا" و "بخش مثبت عرضه" نفت دچار نوسان قیمتی شده که تاثیر این دو موضوع توامان باعث واکنش بیش از حد نفت شده است.

فلاح با اشاره به تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری، اضافه کرد: توافقی برای کاهش قیمت نفت نیز صورت نگرفته که این دو موضوع نیز بر نوسانات قیمت نفت تاثیرگذار بوده و می‌توان گفت بوی رکود در اقتصاد جهانی به مشام می‌رسد.

این کارشناس بازار سرمایه به اصلاح ۲۰ درصدی شاخص اشاره داشت و افزود: علاوه بر در نظر گرفتن بازار‌های جهانی باید به "تورم انتظاری" سال آینده نیز توجه داشت چرا که بخش تقاضا تورم سال آینده را پیش بینی کرده و مباحثی، چون تحریم، رکود اقتصادی و رکود ارزی نیز از عوامل تاثیرگذار بر این اتفاق هستند.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اقتصاد شهر در پایان توصیه کرد: افرادی که نسبت به خرید اقدام می‌کنند سبد متنوعی انتخاب کرده و در کنار کامودیتی‌ها، شرکت‌های خدماتی را نیز در سبد خود بیاورند.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: