تعداد بازدید : ۱۹۰۱
کد خبر : ۲۱۳۳۹۲
دلگرمی به سهامداران با حذف حجم مبنا؛
۲۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
در حالی که عرضه‌های اولیه به دلیل فرمول جدید حجم مبنا قفل شده‌اند، در نماد "غنوش" شرایط دیگری حکمفرما است!

آقای ناظر چرا

به گزارش بورس نیوز، قانون و فرمول جدید حجم مبنا برای اهالی بازار سرمایه به یک معضل تبدیل شده و دیگر مانند گذشته این بازار جذابیت‌های سابق را ندارد.

حتی در موضوع عرضه اولیه نیز این جذابیت رنگ باخته و شاهد حرکت لاک پشتی عرضه‌های اولیه هستیم؛ با وجود این که صف خرید بسیار سنگینی دارند و نقدینگی بسیاری را پشت صف تقاضای آن‌ها پارک شده است.
با اعمال فرمول جدید حجم مبنا، پارک نقدینگی در عرضه‌های اولیه که رقم بسیار زیادی نیز هست، به درازا می‌کشد و این نقدینگی بسیار دیر وارد سهم‌ها می‌شود.

به مدیران سازمان بورس پیشنهاد می‌شود جسارت بیشتری از خود به خرج دهند و کمی ریسک‎پذیر باشند؛ پیشنهاد می‌شود دامنه نوسان عرضه‌های اولیه به ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش یابد تا این طریق علاوه بر جلوگیری از پارک نقدینگی در صف‌های خرید آن ها، سهم زودتر به تعادل برسد و روند عادی خود را در پیش گیرد.

نکته جالب توجه در معاملات امروز بازار، این است که نماد "غنوش" امروز بدون حجم مبنا بازگشایی شد!

آقای ناظر چرا

نکته‌ای عجیب که با قانون و فرمول جدید حجم مبنا اصلا همخوانی ندارد و تنها در این سهم شاهد عدم حجم مبنا هستیم!

شایان ذکر است که "غنوش" در هفته جاری یک بار بازگشایی شد و رشد قیمت ۱۰۰ درصدی را در زمان بازگشایی ثبت کرد اما؛ این رشد قیمت به مذاق ناظر بازار خوش نیامد و تمام معاملات باطل شد. حال امروز با محدودیت ۵ درصدی قیمت بازگشایی شده است اما؛ بدون حجم مبنا.

شاید دلیل حذف حجم مبنا در نماد "غنوش" به نوعی همدردی با سهامداران این شرکت باشد و در واقع، مسئولین امر تلاش کرده‌‎اند تلخ کامی ابطال معاملات را این گونه جبران کنند!

درحالی که سهم‌های عرضه اولیه به دلیل حجم مبنا قفل شده‌اند و رشد نمی‌کنند، ناظر بورس به چه دلیلی برای "غنوش "حجم مبنای یک اعلام کرده است؟

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: