تعداد بازدید : ۳۲۱
کد خبر : ۲۱۳۵۵۹
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس:
۰۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۰
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: قوه قضاییه می‌تواند با برخورد با افراد سودجو که با فساد در حوزه واردات از رونق تولید جلوگیری کردند، زمینه رونق تولید را فراهم کند و جهش تولید می‌تواند موجب اشتغالزایی و ارتقا معیشت مردم شود.
جهش تولید می‌تواند موجب اشتغالزایی شود
به گزارش بورس نیوز، محمد حسینی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال "جهش تولید"، اظهار کرد: نامگذاری سال ۹۹ همانند سال‌های گذشته درباره مسائل اقتصادی بوده و این امر نشان دهنده اولویت نخست کشور یعنی رونق اقتصاد در شرایط موجود است، اگرچه مقرر بود در سال گذشته کشور به سوی رونق تولید حرکت کند، اما مشکلات پیش‌رو مانع تحقق صددرصدی این هدف شد و اجرای سیاست‌های مربوط به رونق تولید اثرات چندانی بر بهبود معیشت مردم نداشت.
 
 
وی افزود: وابستگی به واردات مواد اولیه یکی از مسائل اصلی و مهم برای تحقق رونق تولید بوده که باید با زیرساخت‌های مناسب و رفع موانع تولید زمینه کسب و کار برای ارتقا تولید به وجود آید.
 
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: مجلس شورای اسلامی می‌تواند با اصلاح قوانین و به وجود آوردن زیرساخت‌های مناسب به سوی بهبود فضای کسب و کار پیش برود اما دولت نیز باید در پی کاهش موانع موجود باشد، زیرا در وضعیت موجود اگر فردی به دنبال ایجاد کسب و کار جدیدی باشد باید چندین ماه برای صدور مجوز تلاش کند.
 
حسینی گفت: قوه قضاییه می‌تواند با برخورد با افراد سودجو که با فساد در حوزه واردات از رونق تولید جلوگیری کردند، زمینه رونق تولید را فراهم کند و جهش تولید می‌تواند موجب اشتغالزایی و ارتقا معیشت مردم شود.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

پارس خزر به ازای هر سهم 800 ریال سود تقسیم کرد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت صنعتی پارس خزر (سهامی عام) در ساعت 15 مورخ 1398/04/13 با حضور صاحبان 92/88 درصد از کل سهام و با نمایندگان تام‌الاختیار آنان در محل قانونی شرکت تشکیل شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: