تعداد بازدید : ۷۲۲
کد خبر : ۲۱۳۹۲۳
انتظار برای کسب سود ۵۰۰ ریالی به ازای هر سهم؛
۰۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۸
ارزش مازاد شناسایی شده پرتفوی بورسی شرکت در حال حاضر به بیش از ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

سود ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها بهشهر

به گزارش بورس نیوز، شرکت توسعه صنایع بهشهر بر اساس آخرین صورت وضعیت پرتفوی منتشر شده شرکت، مبلغ ۸ هزار و ۳۸۹ میلیارد ریال در شرکت‌های بورسی سرمایه گذاری کرده است. ارزش مازاد شناسایی شده پرتفوی بورسی شرکت در حال حاضر به بیش از ۳۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

همچنین مبلغ بهای تمام شده سرمایه‌گذاری این شرکت در بخش غیربورسی نیز معادل ۵ هزار و ۴۹ میلیارد ریال است. بیشترین مازاد ارزش شناسایی شده پرتفوی بورسی شرکت مربوط به شرکت مدیریت صنعت شوینده به ارزش ۱۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال، شرکت بهپاک به ارزش ۶.۳۸۷ میلیارد ریال، شرکت مارگارین ۵.۶۵۷ میلیارد ریال و شرکت سرمایه‌گذاری گروه صنایع بهشهر به ارزش ۴.۳۵۰ میلیارد ریال است.

شرکت‌های سرمایه‌پذیر غیربورسی شرکت عمدتا شامل مبلغ ۱.۶۶۴ میلیارد ریال مربوط به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت صنایع شیر ایران، ۹۰۰ میلیارد ریال مربوط به سرمایه‌گذاری در سهام شرکت به پخش و همچنین ۷۴۴ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در سهام شرکت سرمایه‌گذاری ساختمان گروه صنایع بهشهر است.
در جدول زیر شرکت‌های اصلی سرمایه پذیر بورسی و غیربورسی شرکت توسعه صنایع بهشهر ارائه شده است:

سود ناشی از سرمایه‌گذاری‌ها بهشهر

در سودآوری شرکت و بر اساس اطلاعات سال ۱۳۹۷، شرکت‌های مدیریت صنعت شوینده، سرمایه‌گذاری گروه صنایع بهشهر ایران، صنعتی بهپاک، سرمایه‌گذاری ساختمان گروه بهشهر و صافولاد بهشهر، بیشترین نقش را در سودآوری شرکت دارند. با این حال، با توجه به اینکه سود ناشی از سرمایه‌گذاری در سهام این شرکت‌ها در سه ماهه پایانی سال مالی شرکت شناسایی می‌شود، در این بخش و در صورت‌های مالی ۹ ماهه از بابت سود سهام مبلغ خاصی شناسایی نشده است. با این حال انتظار می‌رود که سود شرکت در سال ۱۳۹۸ از این محل به بیش از ۳.۲۰۰ میلیارد ریال برسد.


همچنین، سود ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌های شرکت تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۸ به بیش از ۱.۰۵۰ میلیارد ریال رسیده و به این ترتیب احتمال شناسایی سود حداقل ۵۰۰ ریالی به ازای هر سهم این شرکت با توجه به سرمایه ۸ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریالی آن، وجود دارد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: