تعداد بازدید : ۱۲۸۹۳
کد خبر : ۲۱۴۰۰۰
نگاهی به آخرین وضعیت و عملکرد بانک ایران زمین؛
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
کل سپرده‌های مدت‌دار این بانک در پایان آذر ماه سال ۱۳۹۸ به بیش از ۲۹۵ هزار میلیارد ریال رسیده که ۳۳ درصد افزایش را نسبت به ابتدای سال ۹۸ نشان می‌دهد.

برنامه افزایش سرمایه این بانک جهت خروج از ماده ۱۴۱ قانون تجارت//برای جمعه//

به گزارش واحد تحقیق‌و‌مطالعات بورس‌نیوز، بانک ایران زمین پس از ادغامی که گریبانگیر صورت‌های مالی این بانک شد، به‌عنوان یکی از زیانده‌ترین بانک‌های کشور در سال‌های اخیر شناخته شده و بر اساس آخرین صورت‌های مالی ارائه شده توسط این بانک که مربوط به دوره ۹ماهه سال۱۳۹۸، این بانک تا پایان آذرماه۱۳۹۸ مبلغ ۵۶هزار و ۲۱۰ میلیارد ریال زیان انباشته را ثبت کرده است.

با در نظر گرفتن سرمایه ۴.۰۰۰ میلیارد ریالی این بانک، زیان انباشته هر سهم این بانک معادل ۱۴.۰۰۰ ریال بوده و همچنین حقوق صاحبان سهام این بانک معادل ۵۲ هزار میلیارد ریال منفی است.

نگاهی سهامداران به این بانک

کل سپرده‌های مدت‌دار این بانک در پایان آذر‌ماه سال۱۳۹۸ به بیش از ۲۹۵هزار میلیارد ریال رسیده که ۳۳درصد افزایش را نسبت به ابتدای سال۹۸ نشان می‌دهد.

با این حال، کل تسهیلات پرداختی به وام‌گیرندگان غیردولتی اندکی بیش از ۳۰هزار میلیارد ریال بوده و این بانک در بخش سایر دارایی‌ها، مبلغ ۲۴۵ هزار میلیارد ریال دارایی را ثبت کرده است.

این بانک با توجه به وضعیت عملیاتی خود و با توجه به زیان‌انباشته سنگین آن، برنامه افزایش سرمایه ۳۸ هزار میلیارد ریالی و معادل ۹۵۰ درصدی را از محل آورده نقدی و مطالبات حال شده سهامداران در دستور کار قرار داده است.

این افزایش سرمایه با توجه به نقدینگی سنگین مورد نیاز آن، باید دید که قابلیت اجرایی شدن را داشته یا خیر که البته سیاست‌های بانک‌مرکزی درخصوص افزایش‌سرمایه برخی بانک‌ها مشخص نبوده و باید دید که آیا برنامه‌ای برای خروج وضعیت فعلی به‌نفع سهامداران ارائه خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: