تعداد بازدید : ۱۱۴۵
کد خبر : ۲۱۴۱۴۷
مدیرعامل شرکت تعاونی فولاد علویجه مطرح کرد:
۰۸ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۹
سامانه‌های نظیر بهین‌یاب اگر به‌صورت واقعی و شفاف نیز عمل کند، بیشتر سد راه توسعه اقتصادی کشور بوده تا عاملی برای پیشرفت چراکه خروجی و ورودی و حتی نحوه تصمیم‌گیری و تخصیص سهمیه‌ها در آن مشخص نیست.
 
 
 
به گزارش بورس نیوز،امان‌الله زمانی مدیرعامل شرکت تعاونی فولاد علویجه در خصوص جراحی در بورس‌کالا و تغییر برخی رویه‌ها در آن، اظهار کرد: جراحی و برخی تغییرات بنیادی تنها در بورس‌کالا کارساز نبوده بلکه باید تشکل‌های مربوط به کالا نیز دستخوش تغییراتی شوند تا بتوانند در مواقع حساس، اظهارنظری داشته باشند که نهاد‌های تصمیم‌گیر بر آن اعتماد کنند اما؛ زمانی‌که چنین تشکل‌هایی عملا در اقتصاد منسوخ می‌شوند، مسائلی همچون بهین‌یاب، سهمیه‌بندی و کاستی‌هایی در بازار شکل می‌گیرد که تولیدکنند ترجیح می‌دهد در بازارآزاد کالای تولیدی خود را به‌فروش برساند.

وی ادامه داد: با وزارت صمت و سندیکای لوله‌و‌پروفیل، به سمت ظرفیت‌سنجی واقعی وضعیت بالقوه کارخانه‌ها گام‌ها برداشته شده تا این روش جایگزین سایت بهین‌یاب شود و تولیدکننده و متقاضی دیگر با مشکلاتی که امروز گریبانگیر آن‌ها هست، مواجه نشوند.

زمانی با اشاره به اینکه مشکل اصلی در بازار، سهمیه‌بندی است، تاکید کرد: سهمیه‌بندی همانطور که نام آن مشخص بوده "سهمیه‌" است چراکه کارخانه مادر توانایی تولید بیشتر را نداشته و صنایع پایین‌دست باید به‌ترتیب از کارخانه بالادستی تغذیه شوند اما؛ این مشکل بدون چاره نبوده و سیاست‌گذار باید برای کارخانه بالادستی و افزایش تولید راهکاری را ارائه دهد؛ برای مثال هنگامی که در بازار با کمبود ورقی مواجه شده‌ایم که تک‌محصولی بوده و تنها فولاد مبارکه آن را تولید‌کننده و عرضه‌کننده در بورس‌کالا بوده اما؛ در مقیاس پایین‌تر نورداهواز و ... به‌عنوان تولیدکننده کوچک‌تر نیز باید به بورس‌کالا بیایند تا ابتدا عطش بازار و صنایع پایین‌دست برطرف شود و دلالان به اسم تولیدکننده واقعی محصول را به بازار آزاد نبرند و ثانیا در تفکر ارائه راهکار برای افزایش تولید و توسعه بنگاه خود باید باشند.

مدیرعامل شرکت تعاونی فولاد علویجه با اشاره به ناتوانی در انجام واردات نیز گفت: با تعرفه‌های موجود نیز نمی‌توان در راستای تامین مواداولیه مورد نیاز صنایع پایین‌دست گام برداشت و نه‌تنها اعتراض سندیکا نیز مورد قبول وزارت نیست بلکه گوش سیاست‌گذاران نیز شنوای راهکار‌های فعالان این بازار نبوده و کلا توسعه را فراموش کرده و تن به بهین‌یابی داده‌اند که کارایی چندانی ندارد.

وی افزود: بنابراین سامانه‌های نظیر بهین‌یاب اگر به‌صورت واقعی و شفاف نیز عمل کند، بیشتر سد راه توسعه اقتصادی کشور بوده تا عاملی برای پیشرفت چراکه خروجی و ورودی و حتی نحوه تصمیم‌گیری و تخصیص سهمیه‌ها در آن مشخص نیست.
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: