تعداد بازدید : ۷۵۷
کد خبر : ۲۱۴۲۸۱
افزایش سرمایه در مسیر رشد سودآوری؛
۰۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۹
شرکت «بیمه البرز» از معدود شرکت‌هایی است که همواره از امتیاز تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای بالا بردن رقم سرمایه به کرات استفاده کرده و حال قصد دارد برای سومین بار از این مسیر برای بهبود عملکرد خود، عبور کند.

«البرز» حق بیشتری مطالبه می‌کند

به گزارش واحد سنجش و راه حل‌های رفتاری در بازار (آبسیم) بورس نیوز، یکی از شرکت‌های بیمه که دست به تجدید ارزیابی دارایی‌های خود زده، «بیمه البرز» است.

این شرکت در اواسط اسفند ماه سال ۹۸ گزارش توجیهی افزایش سرمایه ترکیبی خود را منتشر کرد که بر اساس آن، قرار است سرمایه ۴۰۰۰ میلیارد ریالی کنونی به ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یابد. در این مسیر، ۱۰۷۰۹ میلیارد ریال معادل ۲۶۸ درصد از محل مازاد تجدید ارزیابی زمین و ۲۹۱ میلیارد ریال معادل ۷ درصد از محل سود انباشته استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است که «بیمه البرز» در سال‌های ۸۲ و ۹۲ نیز تجدید ارزیابی انجام داده بود و این سومین تجدید ارزیابی این شرکت تلقی می‌شود.

بیمه مرکزی جهت کاهش سهم اتکایی واگذاری اجباری شرکت‌های بیمه و نگهداری سهم بالاتری از اجباری و اختیاری نزد شرکت‌های بیمه، سهم اتکای واگذاری اجباری از ۲۵ درصد در سال ۹۲ به ۱۲ درصد در سال ۹۸ کاهش یافت و در سال ۱۴۰۰ به ۱۰ درصد تنزل خواهد یافت. بنابراین، یکی از اهداف این شرکت بیمه جهت افزایش سرمایه، نگهداری سهم اجباری بالاتر و رعایت دستورالعمل بیمه مرکزی است.

در گزارش توجیهی افزایش سرمایه «بیمه البرز»، برای سال ۹۸ رقمی در حدود ۳۰۵۰۶ میلیارد ریال حق بیمه صادره برآورد شده که با توجه به تحقق ۲۷۹۰۵ میلیارد ریالی تا دوره ۱۱ ماهه، به نظر برآورد قابل قبولی و واقع گرایانه باشد. بر این اساس، سود خالص ۸۷۳ میلیارد ریالی را برآورد کرده که از سود تحقق یافته سال مالی ۹۷ رشد ۳۶ درصدی را نشان می‌دهد.

«البرز» حق بیشتری مطالبه می‌کند

«البرز» برای سال ۹۹ را تداوم رشد سودآوری را پیش بینی کرده و انتظار دارد به رقمی معادل ۹۰۱ میلیارد ریال سود خالص دست یابد.

به طور کلی، انجام افزایش سرمایه مذکور موجب رشد ۲۰۶ میلیارد ریالی سودآوری در سال ۹۹ خواهد شد و سود خالص سال ۱۴۰۰ را ۳۶۲ درصد بالا خواهد برد.

«البرز» حق بیشتری مطالبه می‌کند

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
ببینید و بشنوید آرشیو
Array
Array
Array
گزارش مجامع
افزایش ۲۴ درصدی سود خالص

افزایش ۲۴ درصدی سود خالص "بفجر" در سال 97

مدیرعامل پتروشیمی فجر گفت: در پایان اسفند ماه سال گذشته، سود خالص این شرکت 734 میلیارد تومان بوده که این رقم حاکی از افزایش ۲۴ درصدی سود خالص این شرکت نسبت به سال مالی 96 است.
رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

رشد 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97

گزارش عملکرد هیات مدیره این شرکت در سال 97 نشان دهنده افزایش 90 درصدی سود عملیاتی حسینا در سال 97 است.
مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مخالفت سهامدار عمده با افزایش سرمایه وپسا

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صنعت پتروشیمی ساختمان خلیج‌فارس،گفت: پیشنهاد افزایش سرمایه مورد تایید سهامدار عمده این شرکت (با درصد سهام 85 درصد) قرار نگرفته است.
آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

آینده ای روشن در انتظار شرکت تازه وارد بورسی / پتروشیمی نوری مشکل تامین خوراک ندارد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری گفت: در شرایط کنونی که تامین خوراک اصلی ترین مشکل شرکت های پتروشیمی محسوب می شود پتروشیمی نوری به دلیل اتصال به 13 پالایشگاه پارس جنوبی مشکلی برای تامین خوراک ندارد.
سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

سر آمد شرکت های تولید کننده فرآورده های نفتی

مجمع عمومی عادی ساليانه صاحبان سهام شرکت پالايش نفت اصفهان(سهامی عام) با حضور 88 درصدی سهامداران، رئيس مجمع، مديرعامل شرکت پالايش اصفهان، نماينده سازمان بورس و حسابرس مستقل و بازرس قانونی برگزار شد.
افزایس سرمایه

افزایس سرمایه "ومعلم" در راه است/140 کشتی تحت پوشش بیمه معلم

مدیرعامل شرکت بیمه معلم گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته و تجدید ارزیابی دارایی‌ها در دستور کار است.
افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

افزایش میزان فروش محصولات پارس در سال جاری

در سال جاری میزان فروش شرکت نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 15 درصدی را تجربه کرد که این امر حاکی از آنست که تحریم ها مانعی برای پیشرفت محسوب نمی شوند.
افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

افزایش سرمایه ولساپا در یک ماه آینده

مدیرعامل لیزینگ رایان سایپا گفت: برنامه افزایش سرمایه شرکت از محل تجدید ارزیابی و سود انباشته در یک ماه آینده به هیات مدیره ابلاغ و مورد بررسی قرار می گیرد.

رفع مشکل کم آبی صنعت پتروشیمی در آینده ای نزدیک/ تولید 1130848 تنی "مارون" در سه ماهه اول سال جاری

مدیرعامل پتروشیمی مارون گفت: برای جبران کم آبی و استمرار تولید واحدهای صنعتی، مسئولین شرکت اقدام به برطرف کردن این معظل از طریق تاسیس آب شیرین کن و استفاده از آب فاضلاب شهری کردند.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
شاخص باردیگر میلیونر شد
شاخص کل بورس تهران مجددا" بعد از افت ۱۰ تا ۱۵ درصدی به ابرکانال یک میلیون واحدی بازگشت.